Volejbolistiem pirmie punkti «Schenker» līgā

Maija Laizāne

2007. gada 8. oktobris 15:12

825

Zaudējums četros setos pret SK «Elvi/Kuldīga» un piecos setos pieveikts Tartu klubs «Pere Leib» - tāda ir Ozolnieku komandas starta bilance jaunās sezonas «Schenker» līgas turnīrā.

«Shenker» līgā, kur šogad piedalās 13 komandu, izspēlēti pirmie mači. «Biolars/Ozolnieki» turnīru sāka sestdien, 6.oktobrī, savās mājās Ozolnieku Sporta namā pret SK «Elvi/Kuldīga».Galvenais treneris Jurijs Deveikus pamatsastāvam bija izvēlējies Raimondu Vilmani, Andreju Jamrovski, Andreju Baburovu, Vadimu Kardašu, Edgaru Baiku un Ivo Baranovski, libero - Konstantīns Serjapins. Skatītāju tribīņu iedvesmoti, «oži» pirmo setu aizvadīja pārliecinoši, noslēdzot to ar 25:15 savā labā. Otrajā kuldīdznieki «atmodās» un, jau no paša sākuma ieguvuši dažu punktu pārsvaru, to noturēja līdz seta beigām - 25:21. Trešais sets, pa brīžam mainoties vadībai, ritēja punkts punktā (6:6, 10:10, 18:18, 21:21). Kuldīdznieku līderu brāļu Šmēdiņu rezultatīvajiem izgājieniem līdzvērtīgi atbildēja Jamrovskis un Baburovs, veiksmīgs bloks padevās Vilmanim un Kardašam. Savu uzdevumu, iziedams laukumā uz servi, teicami izpildīja jaunais Hermans Egleskalns.Tomēr galotnē mājinieki pieļāva vairākas kļūdas, nespēdami pēc pretinieka serves izveidot pienācīgu uzbrukumu, un piekāpās ar 22:25. Ceturtajā, šķiet, viesi jau juta iespējamās uzvaras garšu.«Biolars/Ozolnieki», savu skatītāju atbalstīti, gan turpat dažu punktu attālumā turējās, no 17:23 vēl izmisīgi «izvelkot» 20:23, bet tas arī diemžēl bija viss.Svētdien, spēlējot pret Igaunijas pērnās sezonas čempionāta otro labāko komandu Tartu «Pere Leib», «ožiem» savu līdzjutēju priekšā izdevās kaut cik reabilitēties. Pirmais sets gan tika visai neglābjami ar 17:25 zaudēts, taču otro un trešo ar 25:22 savā labā noslēdza mājinieki. Kas zina, varbūt tikpat optimistiski izdotos beigt arī ceturto, ja ne sešas kļūdas servēs. Pietika vēl katram pa neveiksmei arī citos momentos, un spēle jau atdota pretiniekam - 19:25.Piektajā setā mājinieki acīmredzami bija koncentrējuši visus morālos un arī fiziskos spēkus. Baburova vietā pamatsastāvā veiksmīgi iekļāvās jau ceturtajā setā laukumā uznākušais Maksims Rostovcevs. Noturību servē demonstrēja Kardašs, un 9:1 jau solīja igauņiem sakāvi. Īsti neattapušies, viesi arī «akceptēja» rezultātu 15:5 Ozolnieku komandas labā.Rezultāti pārējās «Schenker» līgas spēlēs: «Aeroc Rakvere» - «ISTO/SM Tauras» 3:2, «Aeroc Rakvere» - «Ezerzeme DU» 3:2, «Sylvester» - «ISTO/SM Tauras» 3:0, «Sylvester» - «Ezerzeme DU» 3:0, SK «Rīga» - «Võru VK» 3:0, «Cēsu alus» - «Võru VK» 3:1.Šīs nedēļas nogalē «Biolars/Ozolnieki» spēlēs Igaunijā pret «Aeroc Rakvere» un «Sylvester», bet 20.oktobrī savās mājās uzņems Daugavpils «Ezerzemi».Skatīt fotogaleriju .