ZZ.lv ARHĪVS

Covid-19 krīzes pārvarēšanai vienreizēju atbalstu izmaksās arī personām ar alternatīvo statusu

LETA

2021. gada 16. decembris 11:05

17
Covid-19 krīzes pārvarēšanai vienreizēju atbalstu izmaksās arī personām ar alternatīvo statusu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz arī personām ar alternatīvo statusu izmaksāt vienreizēju atbalstu.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, atbalstu 500 eiro apmērā plānots izmaksāt alternatīvo statusu saņēmušām ģimenēm par katru bērnu.

Savukārt atbalstu 200 eiro apmērā - personām ar alternatīvo statusu, kurām noteikta invaliditāte vai kuras sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu atbilstoši Latvijas normatīvajam regulējumam, vai kurām saskaņā ar ārstu atzinumu ir nepieciešama īpaša kopšana.

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja alternatīvās personas statuss personai bijis piešķirts no šī gada 1.marta līdz 7.aprīlim.

Vienreizējo atbalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, pamatojoties uz attiecīgās personas, vecāka, aizbildņa, audžuģimenes vai bērnu aprūpes iestādes vadītāja iesniegumu. Atbalstu izmaksās mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka uz vienreizējo atbalstu varēs pretendēt 187 personas.

Atbalsta izmaksu plānots sākt no nākamā gada. Tam būs nepieciešami līdzekļi 92 000 eiro apmērā, ko plānots piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vienlaikus minētajā likumprojektā pieņemti grozījumi, kas nosaka, ka Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālo objektu nepiemēros proporcionāli par tām taksācijas gada kalendāra dienām, kurās darbinieks atrodas dīkstāvē, kas radusies darbinieka vainas dēļ, kā arī gadījumos, ja darba ņēmējs ir atstādināts no darba bez darba algas saglabāšanas.

Foto: no arhīva