ZZ.lv ARHĪVS

Dalbē nenoskaidrots transporta līdzeklis ietriecies gājēju tiltā; tilts slēgts satiksmei (papildināta)

zz.lv

2021. gada 16. decembris 08:38

145
Dalbē nenoskaidrots transporta līdzeklis ietriecies gājēju tiltā; tilts slēgts satiksmei (papildināta)

11. decembra vakarā ap pulksten 19.22 nenoskaidrots transporta līdzeklis izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties gājēju tiltā pār Jelgavas šoseju Dalbē. Trieciena rezultātā deformēta kopnes apakšējā josla, kā arī pati kopne. No vietas izsisti gājēju ietvi nosedzošie režģi un viena balstīkla.

Lai novērtētu gājēju tilta Dalbē tehnisko stāvokli, turpmāko ekspluatācijas režīmu un nepieciešamos remontdarbus, tiltam 15. decembrī veikta inspekcija. Apsekošanu veica SIA “Projekts 3” speciālisti. Saņemts eksperta atzinums, ka tiltu gājēju satiksmei patlaban nedrīkst izmantot, jo daļa gājēju ietvi nosedzošo režģu trieciena rezultātā izsisti no balstījuma vietām.

Lai varētu atļaut gājēju satiksmi pār tiltu, nepieciešams sakārtot no vietas izsisto režģu konstrukciju, kas nosedz gājēju ietvi.

Gājēju tilta sakārtošana ir uzdota valsts ceļu uzturētājiem VAS ”Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU). Uzņēmums sācis iepirkuma procedūru, lai iegādātos nepieciešamos materiālus (skavas), ar kurām nostiprināt ietvju režģu konstrukcijas. Tiklīdz nepieciešamie materiāli tiks iegādāti, tilts tiks saremontēts.

VSIA” Latvijas valsts ceļi” (LVC) Jelgavas nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu, lai noskaidrotu vainīgo, informē “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa.

Valsts policija aicina atsaukties ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus vai personas, kuras var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņa numuriem 63004271 vai 110.

Foto: jelgavasnovads.lv