ZZ.lv ARHĪVS

Amatu vidusskolas skolēni attīsta savas spējas saulainajā Maltā

Liene Krūmiņa

2021. gada 16. decembris 08:10

198
Amatu vidusskolas skolēni attīsta savas spējas saulainajā Maltā

Uz Maltu attīstīt profesionālās prasmes mēneša garumā devās topošie konditori, pavāri, frizieres, vizāžistes, kā arī mazumtirdzniecības un metālapstrādes speciālisti. 
No “Erasmus+” prakses Maltā nu jau atgriezies 21 Jelgavas Amatu vidusskolas audzēknis. Prakse Maltā ilga mēnesi, tajā savu profesionālo kompetenci pilnveidoja arī četri pedagogi – Zigrīda Feldmane, Vladimirs Iļja Gavrikovs, Valentīna Šustere-Rudevica un direktores vietniece Madara Preimane, iepazīstoties ar darba organizāciju ārvalstu uzņēmumos. “Prakse Maltā sniedza lielisku priekšstatu par izglītības sistēmu un kultūrvidi šajā valstī,” atzīst M.Preimane.

Dažādi ieguvumi
Jelgavas Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere ļoti lepojas ar saviem audzēkņiem. Viņa uzsver, ka projekts ļauj paplašināt redzesloku, attīsta dažādas iemaņas: “Jaunieši dzīvoja divos jaunos dzīvokļos, kur pašiem jāuztur kārtība, jāgatavo ēdiens, ko paņemt līdzi. Viņi iemācījās finanšu kalkulāciju, iemācījās socializēties, būt kopā un strādāt savā nozarē. Šis brauciens veidoja jauniešos lielu patstāvību.” Direktore neslēpa, ka nepārtraukti satraucās par audzēkņu drošību: “Es teicu, Dieva dēļ, neejiet vieni peldēties!” Viņa mudina skolēnus veidot jaunas draudzības un nebaidīties apliecināt sevi.

Visu rakstu lasiet 16.decembra “Zemgales Ziņās”

Foto: no skolas arhīva