ZZ.lv ARHĪVS

Pagājušajā diennaktī pēc pakrišanas uz slidenām ietvēm slimnīcās nogādāti 65 cilvēki

LETA

2021. gada 15. decembris 15:50

256
Pagājušajā diennaktī pēc pakrišanas uz slidenām ietvēm slimnīcās nogādāti 65 cilvēki

Pagājušajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) slimnīcās nogādājis 65 cilvēkus, kuri bija savainojušies, krītot uz slidenām ietvēm, informēja NMPD.

Šie cilvēki lielākoties guvuši galvas un muguras traumas, kā arī roku vai kāju lūzumus.

NMPD arī atzīmē, ka tikai daļa cilvēku, gūstot šāda veida traumas, uzreiz vēršas NMPD, proti, tie lielākoties ir gadījumi, kad savainojumi ir gana nopietni, lai persona, piemēram, nevarētu piecelties. Taču vienlaikus ir arī tādi, kuri pēc palīdzības vēršas tikai vēlāk un ambulatori.

Tāpat NMPD vēsta, ka pagājušajā nedēļā bijis vismaz viens gadījums, kad savainojumus guvusi persona, kurai uzkritusi lāsteka, taču traumas nav bijušas smagas.

NMPD direktore Liene Cipule vietnē "Twitter" atzīmē, ka šodien un rīt ir īpaši augsts kritienu un traumu risks. "Ja kāds guvis nopietnu traumu, zvani NMPD un neaizmirsti sniegt atbalstu cietušajam, sagaidot brigādi!" publiski aicina dienesta vadītāja.

"Ja ej pa ledu, centies atdarināt pingvīna gaitu - nedaudz pārvirzi uz priekšu gravitācijas centru, liec nelielus soļus, rokas nevēzē kā ierasts, bet turi nedaudz atstatu no ķermeņa, mēģinot saglabāt līdzsvaru! Lieto atbilstošus apavus! Lieto papildus nūjošanas nūjas ar ziemas uzgaļiem!" iesaka NMPD direktore.

Jau vēstīts, ka iepriekš, 12.decembrī, NMPD diennakts laikā slimnīcās tika nogādāti 24 cilvēki, kuri bija savainojušies, krītot uz slidenām ietvēm.

Foto: NMPD