ZZ.lv ARHĪVS

Pavļuts: Bērnu vakcinācijā pret Covid-19 nevajadzētu radīt iespaidu, ka tā ir obligāta

LETA

2021. gada 14. decembris 20:52

67
Pavļuts: Bērnu vakcinācijā pret Covid-19 nevajadzētu radīt iespaidu, ka tā ir obligāta

Saistībā ar bērnu vakcināciju pret Covid-19, kas sāksies ceturtdien, nevajadzētu spert tādus soļus, kas radītu iespaidu, ka tā būs obligāta, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Šādu nostāju ministrs pauda saistībā ar jautājumu par to, vai netiek plānots viest kādas izmaiņas pašreizējā regulējumā, kas skars epidemioloģiskās drošības pasākumus vai sertifikātu uzrādīšanas kārtību bērniem. Kopumā uz šo jautājumu ministrs atbildēja noraidoši.

Viņš cita starpā uzsvēra, ka speciālisti ir norādījuši, ka vakcinācija būtu vajadzīga bērniem, kas ir riska grupās. Taču pārējos gadījumos ministrs aicināja vecākus izrunāt šo tematu ar ārstu.

Pēc Pavļuta paustā, kopumā Latvijā ir aptuveni 141 000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem. "Mēs šobrīd esam saņēmuši 54 000 "Pfizer"/"BioNTech" devu un nākamgad saņemsim vēl," piebilda ministrs.

Veselības ministrija šajā procesā esot vadījušies pēc dažādām prognozēm, gatavojoties arī lielākam pieprasījums nekā gaidīts, taču vecāku aptaujas, pēc ministra sacītā, uzrādījušas, ka šāda vēlme būtu aptuveni 20% līdz 25% cilvēku.

Tāpat politiķis akcentēja, ka bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcināciju nodrošinās ģimenes ārstu prakses un ārstniecības iestādes - slimnīcas, poliklīnikas un veselības centri.

Jau ziņots, ka plašāku informāciju par bērnu vakcināciju pret Covid-19 plānots sniegt preses konferencē trešdien.

Foto: no arhīva