BK “Jelgava” izstājas no Latvijas kausa izcīņas

Jānis Tiltiņš

2021. gada 9. decembris 13:57

117

Otro zaudējumu otrajā abu komandu tikšanās reizē un divu spēļu summā piedzīvojis basketbola klubs “Jelgava”, izstājoties no turpmākās cīņas “Užavas” Latvijas kausa izcīņas. 8.decembra izbraukuma spēlē piekāpās “Pafbet” Igaunijas-Latvijas Basketbola līgas vienībai BK “Liepāja” ar 67:104 un divu spēļu summā kapitulēja ar 123:175.

Jelgavas komandai otrajā spēlē nācās iztikt bez pamata saspēles vadītāja Kristapa Pļavnieka, kurš bija rezultatīvākais spēlētājs pirmajā duelī.

“Liepājas” spēlētāji ielika pamatus uzvarai jau spēles pirmajā ceturtdaļā, kad apspēlēja viesus ar 32:12. Arī otrajā ceturtdaļa Gata Justoviča vadītajiem vīriem neizdevās mainīt spēles gaitu un puslaikā tablo vēstīja jau 59:30, par labu mājiniekiem. Trešajā spēles nogrieznī BK “Jelgava” spēja samazināt rezultāta starpību par septiņiem punktiem, taču noslēdzošajā ceturtdaļā liepājnieki atkal palielināja apgriezienus un atkal jau jaudīgi palielināja pārsvaru rezultātā, noslēdzot spēli ar pārliecinošu uzvaru – 104:67.

“Jelgava” rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija komandas kapteinis Jānis Bērziņš, kuram arī augstākais efektivitātes koeficients – 16. Armands Ginters sakrāja 11 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, bet vēl trīs spēlētāji guva pa astoņiem punktiem.

Līdz ar šo spēli BK “Jelgava” noslēgusi dalību “Užavas” Latvijas kausa izcīņas turnīrā, apstājoties astodaļfinālā.

Neraugoties uz šo zaudējumu BK “Jelgava” turpina dalību “Ramirent” Nacionālajā Basketbola līgā un jau nākamo spēli regulārajā čempionātā mūsu basketbolisti aizvadīs 18.decembrī viesos pret BS “Tukums/TSS”. Jelgavniekiem spēļu kalendārā nākamās četras spēles plānotas izbraukumā, savukārt nākamā mājas spēles plānota tikai 18.janvārī.