ZZ.lv ARHĪVS

Jelgavas Jaunais teātris aicina uz audioizrādi

zz.lv

2021. gada 4. decembris 17:54

88
Jelgavas Jaunais teātris aicina uz audioizrādi

Jelgavas Jaunais teātris aicina uz pirmizrādi – Antonio Buero Valjeho lugas "Liesmojošā tumsa" audioizrādi ar vizuālu prologu un epilogu. Iestudējuma režisore ir Aija Treija, skaņu režisors – Paulis Straume, kurš izrādei veidojis trokšņu un skaņu partitūru un radījis oriģinālmūziku. Izrādē piedalās Jelgavas Jaunā teātra jaunieši – 9.–12. klases skolēni. Kopīga audioizrādes klausīšanās plānota kultūras namā "Rota" 10. decembrī pulksten 19 un 11. decembrī pulksten 16, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Ceļš līdz Antonio Buero Valjeho lugas "Liesmojošā tumsa" iestudējumam bija pilns nedrošu soļu un šaubu par to, kāds un vai vispār būs rezultāts mūsu darbam, jo laiks bija tik mainīgs un neparedzams. 2020./2021. gada sezona Jelgavas Jaunajam teātrim sākās ar lielām cerībām par darbošanos klātienē, ar lugu lasījumiem un kolektīvam piemērotākās izrādes atrašanu, lomu dalīšanu, pirmajām ainām "uz kājām". Sākoties individuālajam un attālinātajam darbam, bija skaidrs, ka ieceres nav piepildāmas, tāpēc "Zoom" platformā sākām nodarboties ar improvizācijas vingrinājumiem, attīstījām runas prasmi, veidojām etīdes, spēlējām dažādas teātra spēles, cenšoties apstākļus saredzēt kā interesantu priekšrocību, vārdu sakot, kopumā labi un jautri pavadījām laiku un daudz nežēlojāmies par to, ko nav mūsu spēkos mainīt un ietekmēt. Bet ar laiku radās vēlme pēc kā vairāk – ieguldīt nopietnu darbu, lai radītu tēlus, stāstu, ko varētu nodot skatītājiem," stāsta A.Treija.

Režisore jau studiju gados Latvijas Kultūras akadēmijā nopietni interesējusies par radioteātri, arī savu diplomdarbu veidojusi šajā žanrā, un viņa saskatīja iespēju arī Jelgavas Jaunajā teātrī realizēt šādas formas izrādi – sava veida liecību par laiku, kad esam bijuši tik tālu cits no cita.

 

Vairākus mēnešus tiekoties "Zoom" platformā un analizējot lugu, jauniešiem bija iespēja izprast radioteātra specifiku – radīt attiecības, vidi, stāstu ar balsi, tikai iztēlojoties un pa īstam iejūtoties. "Tiklīdz bija iespējams, tikāmies un studijā ierakstījām jau mēnešiem izdzīvoto stāstu," turpina A.Treija. "Lugā "Liesmojošā tumsa" mūs saistīja doma par tiekšanos pēc sapņa, par ticēšanu brīnumam pat tad, ja nekas neliecina, ka tas var notikt. Viens ceļš ir apklusināt šīs ilgas un dzīvot paša vai kāda cita radītā drošā, mierīgā vidē, neļaujot sapnim sevi mocīt. Otrs ir dzīvot, ticot, ka var notikt arī neiespējamais. Kaut arī uzrunājoša šķita doma, ka sapnis ir pilnīgi katrā, pat tajā, kas noliedz to, apzināti mēģinājām nenostāties nevienas pārliecības pusē, ļaujot klausītājam pašam pieņemt lēmumu. Antonio Buero Valjeho lugā stāsts ir par ilgām pēc acu gaismas, bet tas var būt jebkas, kas virza uz priekšu mūsu dzīvi. Tas, kas deg par savu sapni, gribot negribot pulcē ap sevi sekotājus, liekot apšaubīt esošo un meklējot citu ceļu," uzsver režisore.

 

Radioizrāde ir teātra veids, kas piemērots jebkurai telpai un jebkuram laikam. "Mēs vēlamies radīt apstākļus un klausītājam sniegt maksimāli pilnu izjūtu spektru, ko var radīt ar skaņu, tāpēc organizējam kopīgu audioizrādes klausījumu kultūras namā "Rota". Mēs vēlamies piedāvāt ne tikai stāstu, bet arī aicināt ikvienu izrādes prologā aktivizēt savu iztēli, bet noslēgumā reflektēt par audiolugā saskatīto," aicina A.Treija.

 

Biļetes uz audioizrādi var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē vai stundu pirms pasākuma kultūras namā "Rota". Biļešu cena – 3 eiro. Ieeja, uzrādot derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu. Bērniem no 12 gadu vecuma derīgs digitālais Covid-19 tests kurš apliecina vakcināciju vai pārslimošanu vai pēdējo 72 stundu laikā veikts skrīninga tests kurš ir negatīvs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams.

 

Pasākumā jāievēro distance un jālieto sejas maskas. Kopā ar sertifikātu obligāti jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

 

 

Foto: Jelgava.lv