ZZ.lv ARHĪVS

Ja mērķis ir skaidrs, zvaigznes saliekas

Liene Krūmiņa

2021. gada 4. decembris 16:42

231
Ja mērķis ir skaidrs, zvaigznes saliekas

Džeza mūziķe iet uz lielo mērķi – raksta albumu, ko plāno publicēt 2022. gadā

Santa Šillere absolvējusi Jelgavas Mūzikas vidusskolas Kordiriģentu nodaļu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu džeza vokālā. Santa ir multimāksliniece. Viņas muzikālajā un radošajā biogrāfijā jau ir neskaitāmi koncerti, dalība dažādos džeza festivālos. Paralēli muzikālajām gaitām Santa vada sarunu podkāstu vokālistiem “Mikrofons”, šovasar organizēja džeza festivālu, kā vokālā pedagoģe strādā ar jaunajiem talantiem un šobrīd ir ceļā uz sava debijas albuma izdošanu. Par Santu tiešām var teikt – cilvēks īstajā vietā. Iedvesmojošā sarunā dziedātāja atklāj, kā pārvērst savus sapņus realitātē.

Kā sākās tava mīlestība pret džezu, kā atradi to vai arī džezs atrada tevi?
Saknes meklējamas Jelgavā, kur esmu dzimusi, augusi un skolojusies līdz pat mūzikas vidusskolas beigām. Jau sākot ar ģimenes pamatiem, manā dzīvē ir bijusi akadēmiskā mūzika. Īpaši liela nozīme manā muzikālajā ceļā ir vecmāmiņai Zigrīdai Šillerei, kura bijusi ilggadēja klavierskolotāja Jelgavas Mūzikas vidusskolā, izaudzinot veselu pianistu paaudzi. Viņa jau bērnībā pamanīja manu ķērienu uz mūziku un vienmēr turēja roku uz pulsa, lai es nezaudētu interesi un tai pieietu ar cieņpilni. Arī mamma, lai gan pati darbojas citā jomā, nekad neliedza turpināt mācīties mūziku profesionāli, ļoti organiski pieņēma manu izvēli un arī tagad regulāri brauc uz maniem koncertiem, ir klāt svarīgos brīžos. 
Otrajā kursā, 16 gadu vecumā, Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis mani uzaicināja uz pāris projektiem. Mana mīlestība pret džezu sākās ar bigbenda skaņām, atceros, tā bija pavisam jauna pasaule – tu ieej mēģinājuma telpā, tur skan orķestris, tik liels un krāsains, pilnīgi kas citādāks no ikdienas. Arī džeza vēsture sākās ar bigbendiem, orķestriem, līdzīgi kā mana muzikālā pieredze, jo ar bigbendu dziedāju kādus trīs gadus.
Izvēle, ko darīt pēc mūzikas vidusskolas bija grūta, jo tuva bija arī akadēmiskā mūzika, bet es izvēlējos doties jauniepazītajā džeza lauciņā, kas nelika mieru un dīdīja. Riskēju un devos uz iestājpārbaudījumiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza vokāla programmā, kur bija tikai viena budžeta vieta. Protams, bija šaubas, bet laikam kāds tur augšā bija lēmis, ka man būs būt, un es veiksmīgi iestājos akadēmijā. 

Visu interviju lasiet 2.decembra “Zemgales Ziņās”

Foto: publicitātes