ZZ.lv ARHĪVS

Kā komunicēt ar cilvēku, kuram ir invaliditāte? (VIDEO)

zz.lv

2021. gada 3. decembris 09:46

60
Kā komunicēt ar cilvēku, kuram ir invaliditāte? (VIDEO)

Pirms divdesmit deviņiem gadiem 1992. gada oktobrī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Speciālās plenārsēdes laikā tika pieņemta rezolūcija, kas pasludināja katra gada 3. decembri par Starptautisko personu ar invaliditāti dienu, informē invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”.


Latvijā 3.decembri “Apeirons” atzīmē jau no 1996. gada, kad tas tika organizēts tikai ar dažu studentu līdzdalību, kuri tajā laikā augstskolā “Attīstība” studēja sociālo darbu. Pēdējos septiņus gadus no 2014 .gada decembra “Apeirons” kopā ar Tiesībsarga biroju šo dienu atzīmē ar tematiskām konferencēm un konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” un vēl virkni dažādiem pasākumiem.


Šogad, tāpat kā pagājušo gad konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” laureātus sveiks attālināti, lai izvairītos no jebkāda riska inficēties vai aplipināt kādu ar Covid-19.


Ik gadu 3.decembrī “Apeirons” cenšas, lai par šo dienu un cilvēkiem uzzina lielāka sabiedrības daļa, lai sabiedrība kļūtu iekļaujošāka un pieejamāka ikvienam. Bet viss sākās ar komunikāciju, tāpēc šogad “Apeirons “ir sagatavojis īpašu video sēriju par to, kā komunicēt ar cilvēku, kuram ir invaliditāte.


Šajos video tiek apspēlētas vairākas dzīves situācijas ar kurām saskaras cilvēki ar invaliditāti tieši komunikācijā ar citiem.

“Nedaudz ironiski, bet ārkārtīgi patiesi cilvēku stāstījumi ir pamats šai video sērijai. Tie ir stāsti par “labo cilvēku” sindromu un to, ka cilvēki ar invaliditāti ir tieši tādi paši cilvēki kā ikviens no mums. Un līdzvērtīgai dzīvei sabiedrībā ir jābūt pieejamai informācijai un sapratnei vienam par otru!” stāsta “Apeirona” valdes loceklis Ivars Balodis. Šai video sērijai sekos arī video par komunikāciju par citām invaliditātes grupām.


“Apeirons” aicina arī 3.decembrī no pulksten 11 līdz 13 sekot līdz diskusijai “Cilvēks ar invaliditāti un digitālie risinājumi. No lietotāja par radītāju.”, kuru organizē Tiesībsarga birojs.

Diskusijai sekot līdz būs iespējams Tiesībsarga biroja Facebook kontā, mājaslapā www.tiesibsargs.lv , portālā TVNET un TV4 – www.cetri.lv . Diskusijā būs nodrošināts zīmju valodas tulks un pieejami subtitri reāllaikā.


Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir interešu aizstāvības nevalstiska organizācija kura darbojas jau vairāk kā 25 gadus. “Apeirona” mērķis ir cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvība un darbības prioritātes ir pieejamas vides attīstība, sociālo pakalpojumu dažādošana, nodarbinātība, sabiedrības informēšana, brīvprātīgais darbs un izglītība.


Video – https://www.youtube.com/playlist?list=PLm4eXgSwCM2HNobNIU9tOlPFZviCC3suq


Foto: pixabay.com