“Zemgale Juniors” vēl pacīnīsies par punktiem (FOTO)

Ruslans Antropovs

2021. gada 2. decembris 16:00

73

Pēc mājsēdes atcelšanas “Zemgale Juniors” hokejisti aizvadījuši divas spēles, kurās pārliecinoši pierādīja, ka vēl pacīnīsies par punktiem Jaunatnes Attīstības hokeja līgas čempionātā (JAHL).

“Zemgale Juniors” dēļ pandēmijas jau bija piedzīvoja pārtraukumu sezonas sākumā un kārtējā mājsēde sagādāja treneriem nopietnas galvas sāpēs, lai rastu risinājumu, kā gatavot hokejistus sacensībām.

Lielu atspaidu atstāja tas, ka astoņi komandas hokejisti ir iekļauti “Zemgale/LLU” sastāvā, kas ļauj viņiem trenēties un spēlēt kopā ar pieaugušajiem. Uz laukumu var redzēt, kā šie jaunieši strauji progresējuši slidošanā un ripas kontrolē. Treneru uzticēšanās palielināja viņu pašpārliecību, ka arī lika komandas biedriem tiekties uz augstākiem rezultātiem.

21.novembrī pirmajā spēlē pēc mājsēdes jelgavnieki tikās ar JAHL turnīra tabulas trešās vietas īpašniekiem – HS “Kurbads”. Rīdzinieki šosezon spēlē Igaunijas hokeja čempionātā, kur ieņem otro pozīciju. Regulāra spēlēšana ar pieaugušiem dod viņiem lielisku iespēju attīstīt savas prasmes.

Lai ar nomināli “Kurbads” skaitījās spēles favorīts, pēc spēles gaitas un ripas kontroles to nevarētu tā pateikti. “Zemgale Juniors” hokejisti izskatījās ļoti labi, bet nedaudz pietrūka precizitātes vārtu guvumos.

Rīdzinieki visu spēles laiku bija vadībā, bet jelgavnieki četras reizes atspēlējās un pamatlaiku spēja noslēgt ar neizšķirtu rezultātu – 5:5. Dramatisks bija cīņas noslēgums, kad piecas minūtes līdz spēles beigām “Kurbads” izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru – 3:5, bet “Zemgale Juniors” spēja atspēlēties vienu minūti līdz tikšanās beigām.

Papildlaikā “Zemgale Juniors” nevajadzīgi nonāca mazākumā un zaudēja ar rezultātu – 5:6. Vārtus spēlē guva Ričards Grubinskis, Raivo Veinarovičs, Kevins Strādnieks (divas reizes) un Rūdolfs Muraško.

28.novembrī “Zemgale Juniors” devās izbraukumā uz Mārupi, kur tikās ar saviem tuvākiem pretiniekiem turnīra tabulā – “AKO/Baltu vilki” (Rodrigo Laviņa sporta studija). Mārupieši pārsteidza jelgavniekus ar vārtu guvumu jau spēles 43. sekundē, bet līdz trešdaļas beigām “Zemgale Juniors” jau bija vadībā ar rezultātu – 2:1.

Otrajā trešdaļā “AKO/Baltu vilki” izlīdzināja rezultātu, bet jelgavnieki trešajā spēlēs nogrieznī ar divu vārtu pārsvaru pierādīja savu pārākumu – 4:2. Vārtus jelgavnieku rindās guva Uldis Pūpols, Raivo Beinarovičs, Alans Mitrofanovs un Ričards Grubinskis.

5.decembrī “Zemgale Juniors” savā mājas arēnā uzņems pretiniekus no “Tukums/Venta 2002”, kuriem piekāpās pirmajā savstarpējā spēlē ar rezultātu 2:4. Otrajā savstarpējā spēlē jelgavnieki pacīnīsies par punktiem, lai varētu panākt nedaudz viņus apsteigušos tukumniekus.