Jelgavā darbu sāk Pusaudžu resursu centra filiāle
1. decembrī Jelgavā, Zemgales prospektā 9-3, darbu sākusi Pusaudžu resursu centra (PRC) reģionālā filiāle, kurā pusaudži no 10 līdz 17 gadu vecumam ar mentālās veselības problēmām un viņu ģimenes bez maksas var saņemt profesionālu speciālistu palīdzību.
PRC reģionālā filiāle Jelgavā izveidota ar Veselības ministrijas atbalstu un kopumā Latvijā šobrīd darbojas septiņas filiāles, no kurām piecas atklātas šogad, tostarp Jelgavas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
"Redzam, ka mentālās veselības pakalpojumi ārpus Rīgas ir ļoti nevienmērīgi pieejami, tamdēļ aktīvi mēģinām risināt šo situāciju. Izvērtējot daudzus faktorus, piemēram, infrastruktūra, speciālistu pieejamība, jauniešu blīvums, kā arī citi pakalpojumi, kas vērsti uz bērnu un jauniešu mentālās veselības uzlabošanu, tika nolemts, ka centra filiālei ir jābūt arī Jelgavā," filiāles izveidi pamato PRC vadītāja, bērnu psihiatre Anete Masaļska, norādot, ka līdz šim daļa Jelgavas jauniešu un viņu ģimenes pakalpojumu ir saņēmušas Rīgā, bet šobrīd, līdz ar filiāles izveidi, tas būs tuvāk dzīvesvietai. A.Masaļska atklāj, ka Jelgavas filiālē varēs saņemt gan Veselības ministrijas finansēto garastāvokļa traucējumu programmu suicīda riska mazināšanai pusaudžu vidū, gan Labklājības ministrijas programmu jauniešiem atkarības riska mazināšanai. Jelgavas jaunieši un viņu vecāki varēs saņemt, piemēram, ģimenes terapeitu konsultācijas, bērnu psihiatra, narkologa, psihoterapeita konsultācijas, funkcionālo speciālistu, kā arī iesaistīties jauniešu un vecāku grupās. Speciālistu konsultācijas tiks nodrošinātas gan klātienē, gan arī attālināti.
A.Masaļska atzinīgi novērtē to, ka Jelgavas filiāles komandu izdevies nokomplektēta ar vietējiem speciālistiem. Komandā strādā trīs psihologi, tostarp divi apgūst KBT psihoterapijas metodi un Jelgavas centra vadītāja, psiholoģe Santa Daņiļčenko pašreiz mācās ABA terapiju, kas ir viena no metodikām, kuru var izmantot darbā ar jauniešiem, kuriem ir uzvedības traucējumi. Tāpat komandā strādā trīs mentori, ar lielu pieredzi darbā ar jauniešiem ar atkarībām un to riskiem. "Tieši Jelgavā šobrīd strādā seši speciālisti, bet Pusaudžu resursu centra lielajā komandā visās filiālēs to ir vairāk nekā 70, tādējādi nodrošinot lielāku pakalpojuma pieejamību," tā A.Masaļska.
Lai saņemtu speciālistu palīdzību PRC, nav nepieciešams nosūtījums no ārsta vai speciālista. "Jaunietis pats vai ģimenes locekļi, draugi, aizbildņi var zvanīt mums un pierakstīt pusaudzi uz konsultāciju. Konsultācijas laikā tiks vērtētas jaunieša grūtības, vajadzības un spēja funkcionēt. Kā arī, iekļaujot programmā, katram tiks veidots indivualizēts psihosociālās rehabilitācijas plāns," skaidro centra vadītāja. Sazināties ar Jelgavas filiāli var, zvanot pa tālruni 27323238 vai rakstot pa e-pastu jelgava@pusaudzucentrs.lv.
Foto: Jelgava.lv un "Zemgales Ziņas"
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”