ZZ.lv ARHĪVS

Jelgavas pašvaldības grantu šogad saņem 13 uzņēmumi

zz.lv

2021. gada 1. decembris 16:10

234
Jelgavas pašvaldības grantu šogad saņem 13 uzņēmumi

Jelgavas pašvaldība finansiālu atbalstu grantu programmā "Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem" šogad līdz 10 000 eiro piešķīrusi 13 pilsētas uzņēmumiem. Šodien uzņēmēji, kuri saņēmuši atbalstu, Jelgavas domē parakstīja līgumu ar pašvaldību. Kopumā uzņēmējdarbības atbalstam šajā programmā šogad ir piešķirti 97 119,96 eiro, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Vērtēšanas komisijas darbs nebija viegls, jo iesniegtie biznesa attīstības plāni bija labi izstrādāti un pamatoti. Pārstāvētas dažādas uzņēmējdarbības nozares – no ražošanas līdz pakalpojumu sniegšanai. Vairāki uzņēmēji, kuri pagājušajā gadā bija iesnieguši pieteikumu un atbalstu nesaņēma, šogad pieteicās atkārtoti – ar detalizētāku un labāk sagatavotu pieteikumu. Tas apliecina, ka, neskatoties uz krīzi, Jelgavas uzņēmēji turpina attīstīties, izstrādā jaunus produktus, iekaro jaunus tirgus, rada jaunas darba vietas, un pašvaldības uzdevums ir sniegt viņiem atbalstu," uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. 

Šogad 63 pretendenti bija iesnieguši pieteikumus granta saņemšanai par kopējo summu 462 078,80 eiro, bet paši uzņēmēji bija paredzējuši līdzfinansējumu 147 521,93 eiro apmērā. 

Atbalsta programmu pašvaldība realizē jau otro gadu, un konkursā var startēt tikai tie uzņēmumi, kuru juridiskā adrese reģistrēta Jelgavā un nodokļu parāds nav lielāks par 150 eiro. Uz pašvaldības finansiālu atbalstu varēja pretendēt uzņēmējdarbības uzsācēji vai inovatīvu produktu vai pakalpojumu radītāji. Būtiski, ka sava projekta realizācijai jānodrošina arī līdzfinansējums. Granta saņēmēji piešķirtos līdzekļus drīkstēs izmantot tikai pieteikumā norādīto mērķu īstenošanai, un tie būs jāapgūst 12 mēnešu laikā. 

Pretendentus vērtēja Jelgavas domes deputātu apstiprināta vērtēšanas komisija un pieaicinātie eksperti – uzņēmējdarbības pārstāvji. Par katru nolikumā ietverto kritēriju pieteikuma iesniedzējs saņēma punktus. Tiem, kuri ieguva visvairāk punktu, piešķirts pašvaldības grants. 

Programmai nevarēja pieteikties pagājušā gada granta saņēmēji. Pērn konkursam pieteicās 79 pretendenti un grants tika piešķirts desmit uzņēmumiem. Viens uzņēmums no granta atteicās – to galvenokārt ietekmēja straujais būvmateriālu cenu kāpums, kas liedza realizēt ieceri. Savukārt deviņi uzņēmumi gada laikā savas ieceres ir īstenojuši un sekmīgi turpina uzņēmējdarbību.

 

Šā gada granta saņēmēji:


SIA "Tamberg Corporation" veterinārā klīnika "Zemgales veterinārais centrs"

 

Raimonds Žaggers, saimnieciskās darbības veicējs

 

SIA "EuroSign"

 

SIA "BJMK"

 

SIA "Universāls LTD"

 

SIA "Kokradis"

 

SIA "ELIGENT"

 

SIA "Viktorija B"

 

SIA "Agro-Vita"

 

SIA "Barboleta"

 

SIA "RB Metāls"

 

SIA "W&D" foto un drukas studija

 

SIA "Zemgales tehnoloģiskais centrs"

 

 

Foto: Jelgava.lv