ZZ.lv ARHĪVS

Plāno līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarināt atbalsta saņemšanas periodu pilnībā ierobežoto nozaru komersantiem

LETA

2021. gada 30. novembris 14:40

22
Plāno līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarināt atbalsta saņemšanas periodu pilnībā ierobežoto nozaru komersantiem

Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi un iesniegusi izskatīšanai valdībā grozījumus apgrozāmo līdzekļu granta un algu subsīdiju atbalsta programmās, rosinot pagarināt atbalsta saņemšanas periodu pilnībā ierobežoto nozaru komersantiem, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijā.

Grozījumus, kas paredzētu, ka slēgtās nozares atbalstu varētu saņemt līdz nākamā gada 30.janvārim, Ministru kabinetā varētu tikt izskatīti jau otrdien.

Attiecīgi gan apgrozāmo līdzekļu grantu, gan algu subsīdiju par šī gada decembri un nākamā gada janvāri varēs saņemt komersanti, kuru bizness ir atrakciju un atpūtas parku darbība, cita izklaides un atpūtas darbība, kā arī azartspēles un derības un bāru darbība.

Vienlaikus vismaz pašlaik papildus nav sagatavoti atbalsta pasākumi no 15.novembra līdz 11.janvārim daļēji slēgtajām nozarēm, piemēram, tirdzniecībai vai ēdināšanai. Tomēr šiem komersantiem ir pieejamas citas atbalsta programmas, kā arī tiks sniegts atbalsts par lokdauna laiku pēc Eiropas Komisijas (EK) saskaņojuma saņemšanas.

Tāpat ministrijā atzīmēja, ka pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā apstiprināti grozījumi Covid-19 pārvaldības likumā, paredzot nodokļu maksājumu atlikšana līdz 2023.gada 30.jūnijam, kā arī pieļaujot valsts un pašvaldību telpu nomas maksas atlaides no šā 11.oktobra līdz 31.decembrim, kas arī ir būtisks atbalsts uzņēmējiem.

Kā ziņots, grants apgrozāmajiem līdzekļiem būs 30% no uzņēmuma bruto darba algas, tai skaitā arī veiktās darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kopsummas, par kuru aprēķināti darba algas nodokļi 2021.gada jūlijā, augustā un septembrī, bet ne vairāk kā 100 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī atsevišķi (1,8 miljoni eiro saistītu personu grupai).

Savukārt darba algas subsīdija būs pieejama darba devējiem to darbinieku atlīdzības daļējai kompensēšanai, pašnodarbinātām personām, mikrouzņēmumu īpašniekiem un individuālajiem komersantiem to ienākumu kompensēšanai, kā arī patentmaksātājiem atlīdzības kompensēšanai. Atbalstu algu subsīdijai piešķirs darba devēja darbiniekiem, pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem, kuriem uz iesnieguma iesniegšanas brīdi ir derīgs sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 infekciju vai šīs infekcijas pārslimošanas faktu vai sākta vakcinācija (saņemta vismaz viena vakcīna pret Covid-19 infekciju).

Foto: pixabay.com