ZZ.lv ARHĪVS

Ziemassvētku tirdziņus atļaus rīkot "zaļajā" režīmā

LETA

2021. gada 29. novembris 18:21

107
Ziemassvētku tirdziņus atļaus rīkot "zaļajā" režīmā

Valdība rīt lems par to, ka Ziemassvētku tirdziņus varēs rīkot "zaļajā" režīmā, šodien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš teica, ka ilgstoši par šo jautājumu bija diskusija starp divām ministrijām, kuras par tirdziņu rīkošanu nevarēja vienoties. Tagad vienošanās esot panākta, nosakot, ka tirdziņi notiks "zaļajā" režīmā, proti, personām ar Covid-19 sertifikātu.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ekonomikas ministrijā (EM), starp tirgotājiem būs jāievēro trīs metru distance un tirdziņu laukumus nāksies norobežot, taču ne ar masīviem žogiem.

Iecerēts, ka EM neregulēs maksimāli pieļaujamo tirgotāju skaitu, jo to lemšot katra pašvaldība. Saskaņā ar Operatīvās vadības grupas konceptuālo vienošanos, Ziemassvētku tirdziņos drīkstēs pārdot arī pārtikas produktus un dzērienus.

Turpmākajās diskusijās EM solīja censties panākt, lai noteiktos gadījumos Ziemassvētku tirdziņus drīkstētu rīkot arī "sarkanajā" režīmā.

Jau ziņots, ka pašlaik spēkā esošais regulējums nosaka, ka laikā līdz nākamā gada 11.janvārim ir aizliegta organizēta ielu tirdzniecība, tostarp Ziemassvētku tirdziņi.

Vienlaikus veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) iepriekš paudis, ka, neskatoties uz faktu, ka līdz 6.decembrim valdība neplāno būtiski mīkstināt Covid-19 dēļ ieviestos drošības pasākumus, tieši jautājums par Ziemassvētku tirdziņu darbības atļaušanu zaļajā režīmā varētu tikt pārskatīts.

Foto: pixabay.com