ZZ.lv ARHĪVS

Emocionālais atbalsts ir ļoti svarīgs

Liene Krūmiņa

2021. gada 26. novembris 11:52

220
Emocionālais atbalsts ir ļoti svarīgs

Šobrīd, pandēmijas laikā, ir izteikts medicīnas darbinieku trūkums, tādēļ 6. kursa medicīnas students Iļja Jeļisejevs paralēli mācībām nesavtīgi strādā gan Jelgavas, gan Stradiņa slimnīcas Covid-19 nodaļā. 

Pirmais mediķis ģimenē 
Rīgas Stradiņa universitātes 6. kursa students Iļja Jeļisejevs plāno kļūt par ģimenes ārstu. Izvēlēties tieši medicīnas studijas mudinājusi vēlme palīdzēt cilvēkiem, kas, kā jaunais vīrietis atzīst, ir iedzimta vai pat ieprogrammēta jau kopš bērnības. Savā ģimenē viņš ir vienīgais medicīnā strādājošais un arī pirmais, kurš būs ieguvis augstāko izglītību. Iļja atklāj, ka radinieki un draugi lepojas ar viņa profesijas izvēli un jau gaidot rindā, lai kādu dienu kļūtu par jaunā ģimenes ārsta pacientiem.

Studijas un darbs – izaicinoši 
Studiju laikā Iļjam bijuši brīži, kad piemeklējušas grūtības, bet nekad nav bijusi pat doma pamest mācības pavisam. “Studentu dzīve ir tāda, kāda tā ir, bija jāapvieno studijas ar darbu, bet visu laiku ir motivācija godprātīgi studēt un strādāt. Šodien, lai kļūtu par ārstu, jāstrādā kārtīgi.”
Jaunais medicīnas students sācis darbu slimnīcās jau pirmā kursa otrajā semestrī. Gadu nostrādājis Stradiņa slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, ko pats sauc par visgrūtāko nodaļu, sapratis, ka vēlas paplašināt savu pieredzi un izlēmis izmēģināt strādāt ar bērniem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Pēc kāda laika pārorientējies uz ķirurģiju un strādājis operāciju blokā. Iļja atzīst, ka, izmēģinot spējas dažādās nodaļās, ir daudz vieglāk izlemt par savu profesijas specializāciju, rezidentūru. “Tagad esmu skaidri izlēmis, ka būšu ģimenes ārsts.” 
Apvienot darbu ar pilna laika mācībām jau no pirmā kursa ir visnotaļ izaicinoši, bet Iļja ar laiku pielāgojies, jo pārsvarā strādājis vienu diennakts maiņu katrā nedēļas nogalē, kopā 96 stundas mēnesī. 


Visu rakstu lasiet 25. novembra “Zemgales Ziņās”

Foto: no personīgā arhīva