ZZ.lv ARHĪVS

Kā rīkoties, ja uz plīts piededzis ēdiens?

zz.lv

2021. gada 22. novembris 11:46

139
Kā rīkoties, ja uz plīts piededzis ēdiens?

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laikā no 17. novembra pulksten 6.30 līdz 22. novembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Naktī uz piektdienu Skolas ielā Dobelē piestāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens 0,2 m2 platībā. Izveidojoties sadūmojumam, nostrādāja dūmu detektors un pamodināja mājas iemītnieku.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros ceturtdien Vircavas ielā Jelgavā dega pirts konstrukcijas 5 m2 platībā un sestdien Bērzes ielā Dobelē dega atkritumi 1 m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāku ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbiem. Brīvības ielā Dobelē pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji demontēja daļu laternas staba un atbrīvoja brauktuvi no atlūzām.

Jelgavas novada Svētes pagastā un Upes ielā Iecavā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz brauktuves nolūzušus kokus.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 267 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 158 uz glābšanas darbiem, bet 50 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: pixabay.com