ZZ.lv ARHĪVS

Pašvaldība konkursā meklē radošos Jelgavas novada seniorus

LETA

2021. gada 19. novembris 15:12

192
Pašvaldība konkursā meklē radošos Jelgavas novada seniorus

Šogad, rīkojot ikgadējo konkursu senioriem, Jelgavas novada pašvaldība rosina meklēt uzvarētājus nominācijā "Radošais seniors Jelgavas novadā 2021", informēja pašvaldībā.

Ģimenes locekļi, radinieki, paziņas, kaimiņi un citi līdzcilvēki konkursam var pieteikt senioru, kuram radošums ir daļa no personības izteiksmes veida un dzīvesveida.

"Iespējams, spēja būt radošiem un meklēt sevis pašizpausmi, it sevišķi pandēmijas periodā, ir palīdzējusi senioriem saglabāt dzīves vitalitāti. Tikpat labi tās var būt gan aktivitātes sabiedriskajā dzīvē, gan vaļasprieka veids vai atbalsts līdzcilvēkiem," skaidro konkursa vēstniece Tabita Šķerberga.

Pašvaldība konkursu organizē, pateicoties "Europe Direct" informācijas centra darbībai un ar projekta sniegtā finansējuma atbalstu sadarbībā ar Jelgavas novada senioru biedrību un Labklājības pārvaldi. Ik gadus konkursa tēma tiek mainīta, lai akcentētu dažādas vērtības, kas senioru gados sniedz dzīves piepildījumu.

"Šogad Jelgavas novada teritorija papletusies plašāka vēl par trīs pagastiem un nu konkursa aicinājums attiecas arī uz Ozolnieku, Salgales, Cenu pagastu senioriem. Aicinām līdzcilvēkus ar labestīgu azartu iesaistīties un senioru konkursam pieteikumus rakstīt atsaucīgi," mudina Šķerberga.

Pieteikumus konkursā var iesniegt līdz 3.decembrim. Radošākos seniorus katrā no Jelgavas novada pagastiem plānots sveikt līdz Ziemassvētkiem.

"Neatkarīgi no tā, kā tiek izprasts raksturojošais vārds "radošs", vērts palūkoties uz līdzcilvēkiem un ieraudzīt, vai starp senioriem nav kāds apbrīnojams cilvēks, kas par spīti dzīves pagriezieniem un arī esošajai situācijai spēj ikdienā izpausties ļoti radoši. Vērts ieraudzīt cilvēkos drosmi savu dzīvi padarīt krāsainu un interesantu, lai būtu prieks dzīvot," aicina Jelgavas novada senioru biedrības vadītāja Inta Savicka.

Lai radošu senioru pieteiktu konkursam, nepieciešams aizpildīt un iesniegt pieteikumu, kas atrodams pašvaldības mājaslapā. Pieteikumā jābūt minētam pieteicēja vārdam, uzvārdam, tālruņa numuram, kā arī jābūt precīzi minētam nominētā seniora vārdam, uzvārdam, dzīvesvietai un tālruņa numuram. Jāapraksta arī konkursam nominētā pretendenta radošās aktivitātes un, ja iespējams, jāpievieno fotogrāfija, atainojot senioru radošajās aktivitātēs.

Pieteikumus vērtēs žūrijas komisija, kurā iekļauti gan pagasta pārvalžu vadītāji, gan Jelgavas novada senioru biedrības, Labklājības pārvaldes un Ozolnieku administrācijas pārstāvji, vērtējot nominēto senioru līdzšinējo profesionālo, sabiedrisko un ikdienas darbu.

Foto: pixabay.com