Vakcinācijas pret Covid-19 temps būtiski nemainās, bet arvien mazāk cilvēku ierodas pēc pirmās potes
Vakcinācijas pret Covid-19 temps šonedēļ Latvijā būtiski neatšķiras no pagājušās nedēļas, taču ar katru dienu samazinās to cilvēku īpatsvars, kuri tiek vakcinēti pirmreizēji, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, izmantojot Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotos datus.
Pagājušās nedēļas pirmdienā 78,72% no visiem poti pret Covid-19 saņēmušajiem bija tādi, kuri pret šo slimību vakcinējās pirmo reizi. Pēc tam pirmreizēji vakcinēto cilvēku īpatsvars ar katru dienu saruka, un šāda tendence turpinās arī šonedēļ. No visiem otrdien vakcīnu pret Covid-19 saņēmušajiem pie pirmreizējās potes ticis 53,71%, bet pārējie saņēmuši otro devu vai balstvakcīnu, liecina NVD dati.
Otrdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši vismaz 10 650 cilvēki, tostarp 4030 tikuši pie vakcīnas pirmās devas, 3970 - pie otrās, 960 - pie trešās devas jeb balstvakcīnas, bet 1690 cilvēki pirmreizēji sapotēti ar "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai sākotnēji nepieciešama tikai viena deva. Šie skaitļi par otrdienu vēl varētu būtiski pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.
Pagājušajā nedēļā vidēji ik dienu poti pret Covid-19 saņēma 11 292 cilvēki, bet pirms tam divas nedēļas pēc kārtas vidējais dienā sapotēto cilvēku skaits pārsniedza 12 000.
Līdz šim Latvijā kopumā veiktas 1 978 823 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas, tostarp vakcīnas pirmo devu saņēmuši 939 884 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēguši 1 024 969 cilvēki. Par vakcinācijas kursu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai J&J vakcīnu. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.
Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada jūlija sākumā provizoriski bija 1 882 200 iedzīvotāju, tātad līdz šim kopumā vakcinēti 62,26% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši 54,46% iedzīvotāju.
Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.
Foto: pixabay.com
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”