ZZ.lv ARHĪVS

Piedāvā digitālu rīku pasākumu organizatoriem, lai mazinātu ietekmi uz vidi

LETA

2021. gada 31. oktobris 17:11

25
Piedāvā digitālu rīku pasākumu organizatoriem, lai mazinātu ietekmi uz vidi

Pasaules Dabas fonds (PDF) piedāvā jaunu digitālo rīku "Klimata kalkulators pasākumu organizatoriem", informē PDF komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.

Digitālā rīka mērķis ir sniegt atbalstu lielu un mazu pasākumu organizēšanā, apzinot to ietekmi uz klimatu un piedāvājot videi draudzīgas alternatīvas.

PDF un Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu "#DziedUnDejo2021" organizatori ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu kopā izveidoja Klimata kalkulatoru, lai apzinātu ietekmi uz klimatu, ko rada transports, naktsmītnes, ēdināšana, enerģija, materiāli, atkritumi, scenogrāfija. Jaunais digitālais rīks palīdzēs jau laikus, domājot par nākotnes pasākumiem, izprast, kādas ietekmes katra no jomām rada uz klimatu, ļaus labāk saprast, kādas būtu labākās alternatīvas organizatoriem, lai tuvinātos klimata neitralitātei.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu "#DziedUnDejo2021" noslēguma konferencē Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, saņemot kalkulatoru, atzina, ka tā ir iniciatīva, ko svētku organizatori labprāt pārņems, jo zaļā domāšana parādās arī organizatoru attieksmē pret svētku tradīciju.

"Jo mēs zaļāk domājam, tas nozīmē, ka mēs domājam, ne tikai par sevi pašu, bet arī par to, kas ir mums līdzās," pauda Pujāte solīja, ka Klimata kalkulatoru pasākumu organizatori izmantos pilnā spektrā, cik tas būs iespējams, organizējot 2023.gadā plānotos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus.

"Laiku, kad pasākumu organizēšana ir liegta vai stingri ierobežota, mēs varam izmantot plānojot un mācoties organizēt notikumus pēc iespējas klimatam draudzīgākus. Nereti ar vēlmi būt videi saudzīgam vien nepietiek. Labi, ja ir konstruktīvs palīgs - tāds ir jaunais Klimata kalkulators pasākumu organizatoriem," uzsvēra PDF pārstāve Elīna Pekšēna.

Kalkulators ir publiski pieejams Pasaules Dabas fonda mājaslapā, un to ir aicināts lietot ikviens, kurš vēlas ar savu pasākumu būt klimatam draudzīgāks.


Foto: publicitātes