Latvijā zemākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere ir lauksaimniecības, mežsaimniecības un būvniecības nozarēs
Latvijā zemākā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere novērojama lauksaimniecības un mežsaimniecības, kā arī būvniecības nozarēs, kur, attiecīgi, vakcinācijas pilnu kursu līdz 20.oktobrim bija veikuši 34% un 49% strādājošo, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotā informācija.
Tikmēr lielākais pret Covid-19 vakcinēto īpatsvars ir veselības un sociālās aprūpes sektorā, kur vakcinēti 87% no nozarē strādājošajiem.
Nozaru iedalījumā vakcinācijas īpatsvara ziņā veselības un sociālās aprūpes sektorā strādājošajiem seko izglītības nozare, kur uz 20.oktobri bija vakcinēti 83% no strādājošajiem, valsts pārvaldes un aizsardzības jomā - 81%, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pakalpojumu nozarē - 78%, finanšu un apdrošināšanas nozarē - 77% un mākslas, izklaides un atpūtas jomā - 77%.
Profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē pret Covid-19 vakcinēti 71% darbinieku, izmitināšanas un ēdināšanas sektorā - 65%, operāciju ar nekustamo īpašumu jomā - 64%, pārējā rūpniecībā - 60%, tirdzniecībā - 60%, apstrādes rūpniecībā - 57%, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības jomā - 57%, bet transporta un uzglabāšanas sektorā - 51%.
Tikmēr profesiju dalījumā aktīvākie vakcinēšanās ziņā bijuši ārsti, kur vakcinējušies 100% strādājošie, starp rīkotājdirektoriem un uzņēmumu vadītājiem - 98%, starp pārvaldes jeb administrācijas vecākajiem speciālistiem - 96%, starp pamatizglītības un pirmsskolas pedagogiem - 91%, starp klientu informētājiem - 91%, bet starp individuālās aprūpes darbiniekiem - 90%.
Pret Covid-19 vakcinēti arī 89% programmētāju un lietojumprogrammu veidotāju un analītiķu, 88% - administratīvo un specializēto sekretāru, 86% - komercpakalpojumu un administratīvo vadītāju, 84% - valsts varas īstenošanas speciālistu, 83% - tirdzniecības un iepirkumu aģentu un starpnieku, 81% - fizikas un inženierzinātņu speciālistu, 81% - fizikas un inženierzinātņu speciālistu, 78% - finanšu un matemātikas speciālistu, 75% - māju, viesnīcu un biroju apkopēju un palīgu, 71% - veikalu pārdevēju, 85% - citu vienkāršo profesiju strādnieku.
Zemākie vakcinācijas rādītāji līdz 20.oktobrim uzrādīti starp materiālo vērtību un transporta darbības uzskaites darbiniekiem - 70%, starp rūpniecības un citiem strādniekiem - 66%, bet vismazāk vakcinēto ir starp smago kravas automobiļu un autobusu vadītājiem - vien 50%.
Laika periodā no 27.septembra līdz 17.oktobrim skaitliski pret Covid-19 visvairāk vakcinēti veikalu pārdevēji - 7834, seko rūpniecības un citi strādnieki - 6686, rīkotājdirektori un uzņēmumu vadītāji - 4006, māju, viesnīcu un biroju apkopēji un palīgi - 3291, smago kravas automobiļu un autobusu vadītāji - 2683, viesmīļi un bārmeņi - 2595, pārvaldes jeb administrācijas vecākie speciālisti - 2511, tirdzniecības un iepirkumu aģenti un starpnieki - 2442.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 1 095 128 personas, bet vakcinācijas kursu pabeiguši 973 762 cilvēki, kas atbilst 51,7% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.
Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka vakcinācijas procesu pabeiguši 60,6% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi aģentūrai LETA pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.
No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēdzis 58,9% Latvijas iedzīvotāji vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.
Ar "trešo devu" līdz šim Latvijā vakcinēti 5062 cilvēki jeb 0,26% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, "trešo vakcīnas devu" pamatā potē cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti un senioriem.
Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto.
2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.
Foto: no arhīva
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”