Uldis Roga glezno dzīvi
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Ulda Rogas izstāde "Gleznoju dzīvi". Tajā eksponēti mākslinieka pasteļi, akvareļi un eļļas krāsu gleznas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
Jelgavas gleznotājs – gan pēc piederības, gan gleznu sižetiem. Gleznodams krustu šķērsu izstaigājis pilsētu, ielūkojies tās nomalēs, cilvēkos un notikumos. Ulda Rogas akvareļos un pasteļos, vēlākos gados arī eļļas gleznās ir atrodama visa Jelgava četros gadalaikos, gleznota ar īstena jelgavnieka sirsnību. Māksliniekam šis ir apaļas jubilejas gads – septembrī viņš atzīmēja savu 80. dzimšanas dienu.
Mākslinieks ir ļoti labs pedagogs, kurš ar mākslas dzirksti iedvesmojis ne vienu vien talantīgu audzēkni. Uldis Roga vada iestādes "Kultūra" zīmēšanas studiju, kur nāk gan tādi, kas zīmēt mācās tikai pirmo gadu, gan tie, kas to jau dara vairākus gadus.
Uldis Roga beidzis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu (1966). Izstādēs piedalās, kopš 1973. gada. Nozīmīgākās izstādes: Baltijas republiku akvareļu izstāde Rīgā (1986). Personālizstādes Jelgavā (1991, 2001), Daugavpilī (1995), Tallinā (1995), Talsos (1997). Latvijas Mākslinieku Savienības biedrs, kopš 1986.gada. Jelgavas mākslinieku grupas biedrs, Jelgavas pilsētas kultūras nama mākslinieks noformētājs (1966-1977), zīmēšanas kursu vadītājs (no 1977).
Glezno Zemgales ainavas, piepilsētas, senās Jelgavas motīvus, ievērojamu kultūras darbinieku dzimtās vietas ("Sprīdīši", "Zilēni", "Auči"). 70. gadu sākuma darbos bieži izmantojis formu stilizāciju, tā veidojot gleznas ar dekoratīvu raksturu. 80. gados atgriezies pie reālistiska tēlojuma, uzsverot noskaņas dabā, diennakts un gadalaiku raksturīgo apgaismojumu.
Saskaņā ar valstī izsludinātajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, lai apmeklētu muzeju, nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju vai pārslimošanu un personu apliecinošu dokumentu, izņēmums ir bērni vecumā līdz 12 gadiem, kuri muzeju apmeklē kopā ar pieaugušajiem.
Atrodoties muzejā, jāievēro distance no muzeja apmeklētājiem un darbiniekiem un jālieto sejas maska, kas aizsedz muti un degunu. Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda testēšanas sertifikāts, laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testa negatīvu rezultātu vai sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
Izstāde muzejā apskatāma līdz 28. novembrim.
Foto: Jelgava.lv
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”