ZZ.lv ARHĪVS

Noskaidroti konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” laureāti

zz.lv

2021. gada 24. augusts 16:40

251
Noskaidroti konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” laureāti

Jelgavas novada pašvaldība atbalstījusi starta kapitāla jeb naudas balvas piešķiršanu diviem novada uzņēmējiem, kas konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2021” pierādījuši savas biznesa idejas dzīvotspēju un izaugsmi. Šogad konkursam, ņemot vērā Administratīvi teritoriālo reformu, kuras rezultātā  apvienojās līdzšinējās Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldības, varēja pieteikties ne vien Jelgavas novada pašvaldības jaunie uzņēmēji, bet arī uzņēmēji no līdzšinējā Ozolnieku novada. Divpadsmit pretendentu konkurencē visaugstāko vērtējumu un finansējumu 5000 eiro apmērā idejas attīstīšanai saņēma Ozolnieku uzņēmums SIA “Monte Stories” un Valgundes uzņēmums SIA “ 0 Design,” informē Jelgavas novada pašvaldība.

Starp konkursa pretendentiem bija gan tādi jaunie uzņēmēji, kas jau paspējuši atrast savu profesionālo nišu un uz pašvaldības finansiālu atbalstu pretendē ar mērķi kvalitatīvāk attīstīt pakalpojumu, gan arī tādi, kuriem ir izkristalizējusies lieliska biznesa ideja ar mērķi tapt īstenotai tuvākajā laikā.

Finansiālo atbalstu 5000 eiro apmērā šogad saņems divas biznesa idejas.

“Montes stāsti” ir biznesa ideja ar mērķi Latvijas bērniem radīt skaitu pasaku tēlu, kas dzīvos arī nākamajās paaudzēs. Montes tēlu radījušas divas jaunas sievietes no Ozolniekiem, norādot, ka Montes stāstos bērni meklēs atbildes par dzīvi pirms piedzimšanas, par aiziešanu no dzīves – tās būs grāmatas, kas palīdzēs izdzīvot mirkļus, kas lielajā, svešajā pasaulē bērniem šķiet sarežģīti.  Uzņēmuma biznesa 1. posms ir radīt trīs dažādas pasaku grāmatas, savukārt, kad bērni ar Montes pasaku tēlu būs iepazinušies caur pasaku grāmatām, jaunās uzņēmējas plāno arī izveidot izbraukuma leļļu teātri, virtuālās interneta izrādes, kā arī “Montes māju”, kurā dzīvos leļļu teātris pašiem mazākajiem.  Šobrīd uzņēmums ir ieguvis jau pūļa finansējumu pirmajai Montes pasaku grāmatai, kas nosegs ražošanas uzdevumus 1000 eksemplāriem. 

Uzņēmuma pārstāve Renāte Bērante skaidro: “Pētot tirgu ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Lietuvā, secinām, ka pieprasījums ir augsts. Jaunie vecāki ar bērniem labprāt atbalsta un novērtē pasaku tēlus. Iegādājas ne tikai grāmatas, bet arī aksesuārus, izmanto pakalpojumus, ko piedāvā bērnu zīmoli ar pasaku tēliem, kurus mazie ģimenes locekļi ir iemīļojuši. Konkurence nav liela, taču gana spēcīga. Vietējais Tutas lietu raidījums ir iekarojis bērnu sirdis, arī Igaunijā radītais Lotes tēls un Lietuvas Kikas Mikas tēls ir atpazīstams Latvijas bērnu vidū. Tāpat Zviedrijas Pepijas garzeķes tēls vēl arvien ir aktuāls. Uzskatām, ka jaunu pasaku tēla iedzīvināšana ir likumsakarīga un nepieciešama. Populārās bērnu pasaku grāmatas lielākoties ir piedzīvojumu stāsti, kuros tēls cenšas atrisināt kādu problēmu vai situāciju. Analizējot šos stāstus, jāatzīst, ka tēli radīti diezgan nebēdnīgi, kuri iekuļas dažādās nepatikšanās un vieni bez pieaugušo līdzdalības cenšas atrisināt problēmas, kas realitātē nebūtu iespējams. Šie ir brīnišķīgi piedzīvojumu stāsti, taču tie veicina bērnos iztēli par pārdrošām rīcībām. Mēs vēlamies radīt tēlu, kuram uzticas ne tikai mazais lasītājs, bet arī vecāki. Tie būs unikāli stāsti ar “bērnu valodas” atbildēm.”

Otra biznesa ideja, ko žūrija atbalstīja un, kurai piešķirts starta kapitāls 5000 eiro apmērā ir dizaina interjera produktu ražošana, otrreiz pārstrādājot  jau izlietotus materiālus un lielražotāju atgriezumus. Uzņēmuma SIA “0 Design” Valgundes pagastā nodarbojas ar dažāda rūpnieciska ražojuma atgriezumu (tekstils, koks, metāls u.c.) izmantošanu jauna produkta izveidi, tā pasargājot vidi no liela atkritumu daudzuma. 

Uzņēmuma pārstāve Iveta Kokmane stāsta: “Kad visā pasaulē tiek pārbagāti ražots daudz un dažādu lietu un mēs cenšamies izvairīties no atkritumu gūzmas, mūsu komanda meklē risinājumus dizaina ilgtspējas attīstīšanai, ražojot praktiskus dizaina produktus no jau saražotiem materiāliem. Uz doto brīdi ir divi produkti testa pārdošanai – lampas un paklāji. Uzņēmuma mērķis ir gan praktisks – lietderīgu un unikāla dizaina produkta ražošana, gan arī izglītojoša rakstura – meklējot risinājumus ilgtspējai dzīvošanai, piedāvāsim savus pieredzes stāstus, apmācības un seminārus. Uzņēmuma sākuma attīstības posmā strādājam savā privātīpašumā – nelielā darbnīcā, kas atrodas Valgundes pagastā. Pakalpojumu un produkta straujas attīstības laikā vēlamies izveidot specializētas darbnīcas/noliktavas telpas.”

Organizējot konkursu “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” septiņus  gadus, pašvaldība guvusi apliecinājumu tam, ka šī ir iespēja jaunajiem uzņēmējiem iegūt ne vien naudas līdzekļus biznesa izaugsmei, bet arī gūt pārliecību par savu ideju vai projekta dzīvotspēju.

Pretendentus izvērtēja žūrijas komisija septiņu cilvēku sastāvā: Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte, Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Jelgavas novada pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Lauksaimniecības un Meža zinātņu akadēmijas prezidente Baiba Rivža, Zemgales Plānošanas reģiona Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubatora vadītāja Agnese Oļševska un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesore, Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja Sandra Muižniece-Brasava. 

Foto: Facebook un no arhīva