Jelgavas novads sagaida Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatorus un sveicinātājus
Ja ierasti Dziesmu un deju svētku kulminācija ir dalībnieku gājiens cauri Rīgas centram, kad ar gavilēm un sajūsmu visu Latvijas pašvaldību delegācijas ar saviem kolektīviem, novadu vadību ceļa malā sveic skatītāji, tad šogad ir pavisam otrādi – delegācijas savās mājvietās sagaida svētku organizatorus, kas dodas cauri novadiem. Jelgavas novada pašvaldībā viesi ar svētku auto ieradās 15.jūlijā, viesojoties divās novada vietās - Ozolniekos pie Tautas nama un Elejas muižas parkā, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.
Akcija “Saulesvija” norit no 12.jūlija un turpināsies līdz 29.jūlijam, kopumā apciemojot 43 Latvijas novadus.
Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 pirmais notikums “Saulesvija” aizsākās 12.jūlijā Kurzemē, kad dziesmu svētku organizatori viesojās Kuldīgā, Jūrkalnē un Ventspilī.
Ceļš “Saulesvija” veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā īpašais svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju-sveicinātāju nodod svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā.
Jelgavas novada pašvaldībā interešu izglītības kolektīvi svētku auto sagaidīja divos punktos – Ozolniekos pie Tautas nama un Elejā, Elejas muižas parkā, pulcējušies nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Gan Ozolniekos, gan Elejā svētku organizatoriem bija sarūpēti nelieli muzikālie sveicieni.
“Svētku vēstnesi Ozolniekos sagaidīja pārstāvji no Ozolnieku vidusskolas 8.-12.klašu kora, Ozolnieku vidusskolas folkloras kopas "Knipati" un Ozolnieku Mūzikas skolas džeza orķestra, savukārt Elejas muižas parkā - pārstāvji no 17 Jelgavas novada interešu izglītības kolektīviem, klātesot arī visiem kolektīvu vadītājiem. Mūsu svētku vēstnesis - XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes priekšsēdētāja vietniece, svētku režisore Anna Jansone.
Milzīgs prieks, ka neskatoties uz epidemioloģisko situāciju dziesmu svētkiem novadā turpināja gatavoties 24 kolektīvi, kopā 367 bērni un jaunieši. Deviņi tautas deju kolektīvi attālināti iestudēja deju un nofilmēja, lai piedalītos video projektā "Svinēt sauli"- kur redzami 190 Jelgavas novada dejotāji. Koris "Asni", zēnu koris un Ozolnieku vidusskolas koris nofilmēja savu priekšnesumu un piedalās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta „Dziesmubērns” video filmas veidošanā. Folkloras kopas piedalās programmā "Rotā saule, rotā bite", Rīgā VEF kultūras pilī vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē "Radi rotājot" ir astoņi mūsu novada jauno mākslinieku darbi. Tāpat video sveicienus svētku datu bāzē ir ievietojuši 8 kolektīvi”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības interešu izglītības metodiķe Ineta Freimane.
Kopā ar “Saulesvijas” ceļa auto novadā ieradās arī simbolisks svētku plakāts, kas pasākuma laikā tika izvietots Elejas muižas parkā, pie kura nofotografēties vai uzfilmēt video un ar tēmturiem #jaunamspeks un #dziediundejo2021. Video un foto izvietot sociālajos tīklos “Instagram” un “TikTok”, aicināts ikviens dziesmu svētku dalībnieks, novada iedzīvotājs vai vienkārši ceļotājs.
Katras dienas videoapskati ir redzami svētku mājaslapā nacgavilet.lv, svētku profilā digitālajā platformā “Youtube”, kā arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Paula Dombrovska dokumentālā filma pēc Dzintara Dreiberga idejas. “Saulesvijas” komanda – režisore Inga Krišāne, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, norišu režisori Edīte Siļķēna, Inga Krišāne un Kristaps Gustavs Kiršteins, kā arī visu pašvaldību koordinatori, ar kuriem kopā veidoti ikvienai pašvaldībai unikāli notikumi.
Svētku organizatori norāda, ka svētku norišu konceptu mērķis ir cieņpilni pabeigt svētku procesu, neapdraudot klātienes izglītības procesa uzsākšanu 1. septembrī: plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises pašvaldībās norit pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiek iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.
Foto: Jelgavas novada pašvaldība
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”