Pakrojas muižā Lietuvā slejas lielas skulptūras un sācies ziedu festivāls
Jūlija sākumā Pakrojas muiža atkal kļuvusi par puķaināko vietu ne tikai Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs – šeit sācies par ikgadējo ziedu festivālu tradīciju kļuvušais „III Sapnis vasaras naktī”. Tas ir pasākums, kas ikreiz pārsteidz apmeklētājus ar jauniem mākslinieciskiem risinājumiem, unikālām telpām un ziedu miljonu kompozīcijām, informē festivāla rīkotāji.
Ziedu festivāls, kas iedvesmu guva no Viljama Šekspīra romantiskās komēdijas „Sapnis vasaras naktī”, tika aktīvi gatavots un durvis vēris jūlija pirmajās dienās, katru reizi pārsteidzot apmeklētājus ar ziedu pārpilnību, jaunām floristu radītām krāsainām kompozīcijām un oriģinālām, speciāli festivālam izveidotām skulptūrām.
Viena no tām sasniedz gandrīz 6 metrus. Tā ir Šekspīra slavenās lugas varoņa Paka skulptūra. Tās autors ir mākslinieks, tēlnieks Andrjus Petkus (Andrius Petkus), kas ir viens no interesantākajiem un pazīstamākajiem lietuviešu māksliniekiem ārzemēs. Viņa radītā lielā, ragainā skulptūra parādīsies muižas parka apstādījumos, bet blakus zaļos cilvēkiem indīgu ziedu kompozīcijas. Šo mums apkārt augošo ziedu pazīšana, pat nezinot, ka tie ir indīgi, ļaus izvairīties no negaidītas, nepatīkamas pieredzes ziedu apbrīnošanas laikā.
VU Šauļu akadēmijas botāniskā dārza ainavu dizainere Žīdrūne Valainīte (Žydrūnė Valainytė) stāsta, ka „visbiežāk ikdienas vidē sastopamie indīgie augi – rūtu un kartupeļu dzimtas pārstāvji. Tās ir arī plaši pazīstamās rūtas, tabaka, velnāboli, rīcinkoki. Bieži dārzos aug fitolakas un diktamnes. Dažiem augiem ir indīgas lapas, sula, citiem – augļi. „Daži indīgie augi, piemēram, rīcinkoks, biškrēsliņi ir pazīstami kā ārstnieciskie augi, bet robeža starp zālēm un indi dažreiz ir ļoti smalka,” saka botāniskā dārza pārstāve, kas gatavoja ziedu festivāla indīgo pavēni.
Būs arī iespaidīga ziedu karalistes pils instalācija, ko veidoja slavenā lietuviešu scenogrāfe Marija Rubavičjūte (Marija Rubavičiūtė). Tas ir atjaunots 19. gs. beigu atrakciju parks ģimenei, kas atgādina bērnību: krāsaina ziedu karalistes pils, skanošas gadatirgus ērģeles, senlaicīgs karuselis ar dīzeļdzinēju, kā arī citas aktivitātes un eksponāti.
Šī gada ziedu festivāls priecēs ne tikai ar ziedu sugu pārpilnību, bet arī ar krāsu gammu – varēs priecāties par to skaistumu un gūt terapeitisko efektu, taču tie, kas vēlēsies plašāku pieredzi, varēs ienirt valdzinošajā 19. gs. beigu muižas dzīvē un tās aktivitātēs, saņemt pārsteigumu, ieraugot ziedus restorāna ēdienos un to rotājumos, kā arī priecāties par ziedu dekorācijām uz muižas ēku sienām, logiem un durvīm.
Ziedu festivāls „III Sapnis vasaras naktī” Pakrojas muižā sācies jau no 1.jūlija.
Pakrojas muiža ir ne tikai Lietuvā lielākais muižas komplekss, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kur tiek atjaunota XIX gs. b.-XX gadsimta sākuma muižas dzīve.
Foto: publicitātes
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”