Par viltotas naudas izplatīšanu Jelgavā aiztur vēl divas personas
Veicot virkni izmeklēšanas darbību saistībā ar viltotas naudas izplatīšanu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki šī gada 23. martā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja vēl divas personas, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.
2021. gada 15. februārī, ap pulksten 21.30 Jelgavā vienas no pilsētā esošās degvielas uzpildes stacijas teritorijā kāda persona bija sarunājusi tikšanos, lai par 300 eiro pārdotu lietotu mobilo tālruni. Pēc darījuma veikšanas pārdevējs konstatēja, ka par pirkumu ir samaksāts ar sešām viltotām 50 eiro banknotēm. Tajā pašā dienā persona ar iesniegumu vērsās Jelgavas policijas iecirknī, kur tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas.
Otrdien, 23. martā, uzsāktā izmeklēšana vainagojās ar panākumiem un Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas amatpersonas aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 2003. gadā dzimušu sievieti un 1990. gadā dzimušu vīrieti. Abām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, un jāpiebilst, ka gan vīrietis, gan sieviete jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Pie vienas no aizdomās turētajām personām kopumā tika izņemts liels daudzums viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu naudas zīmju – 48 gabali 20 eiro banknotes un 40 gabali 50 eiro banknotes.
Šobrīd kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 192. panta trešās daļas. Lai noskaidrotu visus minētā noziedzīgā nodarījuma apstākļus un to, vai nauda ir ievesta no ārzemēm vai arī viltota Latvijā, izmeklēšana turpinās. Līdz šim nav izdevies noskaidrot personas, kuras viltoto naudu nodevušas realizācijai, kā arī ir jānoskaidro, cik liels apjoms viltotās naudas ir izplatīts.
Lai izvairītos no viltotas naudas nonākšanas makā, Valsts policija iesaka norēķiniem pēc iespējas vairāk izmantot maksājumus ar karti vai naudas pārskaitījumus. Tāpat arī gadījumos, kad tiek tirgota kāda prece, rūpīgi jāizvērtē, kad, kur un kā potenciālais pircējs piedāvā to iegādāties – vēls vakars un klusa ieliņa noteikti ir riskants variants darījumu veikšanai. Vienlaikus policija uzsver, ka ne tikai pārdevējiem un kasieriem tirdzniecības vietās, bet ikvienam iedzīvotājam ir būtiski zināt naudas dizaina un pretviltošanas elementus.
Foto: no arhīva
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”