Aizvadītajā gadā Zemgalē pēdējos gados mazākais kūlas ugunsgrēku skaits
2020.gadā Zemgalē dzēsti 336 kūlas ugungrēki, kas ir uz pusi mazāk nekā 2019.gadā, kad dzēsti 663 kūlas ugunsgrēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) apkopotā statistika. Šajos ugunsgrēkos Zemgalē izdega 191 hektāri teritorijas, kas ir par 75 % mazāk nekā 2019. gadā, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.
"Aizvadītajā gadā Zemgalē reģistrēts pēdējos gados mazākais kūlas ugunsgrēku skaits. Pērn silts un sauss pavasaris iestājās vēlu, bet Covid-19 izplatīšanās ierobežojumi ievērojami samazināja cilvēku pārvietošanos. Tie arī bija galvenie iemesli tik ievērojamam kūlas ugunsgrēku skaita krituma. Ilgtermiņā kūlas ugunsgrēku skaita samazinājums iespējams tad, ja mainīsies cilvēku ieradumi un tiks sakoptas nolaistās un degradētās teritorijas. Cerams, ka aizvadītā gada pozitīvās tendences turpināsies arī šogad,” skaidro VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris pulkvedis Dainis Bērziņš.
Visvairāk kūlas ugunsgrēku jeb 62 reģistrēti Jēkabpils pilsētā, tālāk seko Dobeles novads ar 49 ugunsgrēkiem un Jelgavas pilsēta ar 40 ugunsgrēkiem. Savukārt tikai Tērvetes novadā aizvadītajā gadā nav reģistrēts neviens kūlas ugunsgrēks, bet Jaunpils un Skrīveru novadā – viens kūlas ugunsgrēks un Jēkabpils, Kokneses un Viesītes novadā – divi kūlas ugunsgrēki.
Aizvadītajā gadā salīdzinot ar 2019.gadu visās pašvaldībās, izņemot Aknīstes novadu, bija vērojams ievērojams kūlas ugunsgrēku skaita kritums, bet vislielākais:
Aizkraukles novadā no 27 ugunsgrēkiem 2019.gadā līdz 3 ugunsgrēkiem 2020.gadā;
Tukuma novadā no 43 līdz 16 ugunsgrēkiem 2020.gadā;
Bauskas novadā no 62 līdz 22 ugunsgrēkiem 2020.gadā.
Kopējā kūlas ugunsgrēku platība Zemgalē bija 191,8 hektāri. Krustpils novadā 21 kūlas ugunsgrēkā kopumā izdega 76 hektāri teritorijas, kas ir arī lielākā kopējā kūlas ugunsgrēku platība vienā Zemgales administratīvajā teritorijā. Otrajā vietā izdegušo platību ziņā ar 39 hektāriem ierindojas Jēkabpils pilsēta, bet trešajā vietā Dobeles novads ar gandrīz 20 hektāriem.
Salīdzinot kūlas ugunsgrēku skaitu Latvijas reģionos, Zemgale ar 336 ugunsgrēkiem ierindojas otrajā vietā aiz Latgales, kur reģistrēti gandrīz 400 kūlas ugunsgrēku.
2020.gadā Latvijā reģistrēti 1379 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 50,2% mazāk, salīdzinot ar 2019.gadu, kad kūlas ugunsgrēku skaits bija 2769. Kūlas ugunsgrēku rezultātā izdega 934 hektāri Latvijas teritorijas, kas ir par 71,2% mazāk nekā 2019.gadā, kad izdega 3253 hektāri Latvijas teritorijas. 2020.gadā samazinājies ne tikai kūlas ugunsgrēku skaits, bet arī to rezultātā radīto postījumu apmērs – iznīcinātas 15 ēkas un cietis viens cilvēks, kas abos gadījumos ir zemākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā.
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība!
Foto: VUGD
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”