Klajā nācis izglītojošu īsfilmu cikls bērniem par drošību internetā "Vaifija interneta alfabēts"
Interneta centrs "Drossinternets.lv" sagatavojis izglītojošu īsfilmu ciklu sākumskolas skolēniem "Vaifija interneta alfabēts", kas palīdzēs kopā ar skolotāju vai vecākiem apgūt zināšanas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.
Kā informēja centra pārstāvis Kaspars Līcītis, šodien ar saukli "Drošāks internets sākas ar tevi!" Latvijā un daudzās pasaules valstīs tiek atzīmēta Drošāka interneta diena. "Drossinternets.lv" ir sagatavojis ne tikai izglītojošu īsfilmu ciklu sākumskolas skolēniem, bet arī rīko tiešsaistes viktorīnu par interneta izmantošanu visu klašu skolēniem un pieaugušajiem, kā arī aicina ikvienu šajā laikā būt uzmanīgiem un rūpēties par savu drošību internetā.
Centra "Drossinternets.lv" vadītāja Maija Katkovska norādīja, ka saskaņā ar centra novērojumiem aizvadītajā gadā ļoti aktīvi bijuši finanšu krāpnieki, viltus ziņu izplatītāji, sociālo tīklu kontu uzlauzēji un citi ļaunprātīgi darboņi. Tāpat viņa atzīmēja, ka "Drossinternets.lv" ziņojumu līnijā pērn saņemts arvien vairāk ziņojumu un saucienu pēc palīdzības gan no bērniem, kuru sociālo tīklu konti bija uzlauzti, gan no pieaugušajiem, kuri kļuvuši par krāpšanas upuriem.
"Tāpēc šajā laikā, kad ļaunprātīgu nolūku vadītas personas izdomā arvien jaunus paņēmienus, kā manipulēt ar cilvēku prātiem, ir īpaši svarīgi ikvienam apzināties riskus un mācēt sevi pasargāt internetā. Tāpēc šogad mūsu Drošāka interneta dienas aktivitātes ir vērstas gan uz bērnu izglītošanu, gan informācijas aktualizēšanu par drošību internetā ikvienam interneta lietotājam," pauda Katkovska.
Līcītis norādīja, ka īsfilmu "Vaifija interneta alfabēts" galvenais varonis ir internetā dzīvojošs zēns Vaifijs, kas māca bērniem svarīgākos vārdus, kuri jāzina katram interneta lietotājam. Skatoties īsfilmas, bērni varēs gan atkārtot alfabētu, gan apgūt jaunus vārdus, izprast to saistību ar internetu un uzzināt daudz jauna par drošu un labu uzvedību internetā.
Turklāt īsfilmas ir papildinātas ar izdales materiālu klāstu - ieteikumiem pedagogiem un vecākiem, atgādņu materiālu bērniem un darba lapu sava interneta alfabēta rakstīšanai. Iegūtās zināšanas varēs pārbaudīt ar sagatavoto testa jautājumu palīdzību.
Savukārt tiešsaistes viktorīna visu vecumu skolēniem par interneta izmantošanu ietver jautājumus gan par interneta vēsturi, terminiem, dažādiem izaicinājumiem un interneta izmantošanas paradumiem, gan arī par drošību un medijpratību. Viktorīna organizēta sadarbībā ar "Viktorina.lv", gudrākajiem un ātrākajiem paredzot balvas.
Latvijas Drošāka interneta centrs "Drossinternets.lv" dibināts 2006.gadā, un tā mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību par bērnu drošību internetā un nodrošināt iespēju ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā.
Foto: "Drossinternets.lv"
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”