“Zemgale/LLU' uzstāda jaunu kluba uzvaru rekordu (FOTO, VIDEO)

Ruslans Antropovs

2021. gada 30. janvāris 23:35

523

HK “Zemgale/LLU” šodien uzstādīja jaunu kluba rekordu, izcīnot 12 uzvaru pēc kārtas "Optibet" hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē, pārspējot turnīra līderus “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 5:2 (2:1; 3:1; 0:0). Jelgavnieki turpināja vēl vienu tradīciju – pretinieks Jelgavā vēl nevienu reizi nav uzvarējis “Zemgale/LLU”.

“Olimp/Venta 2002” šonedēļ paziņoja, ka viņu sastāvam pievienojās divi bijušie “Dinamo Rīga” uzbrucēji – Gints Meija un Miķelis Rēdlihs. Gints šodienas spēlē piedalījās, bet Miķelis – vēl nē. “Zemgale/LLU” sastāvā nebija īpašu izmaiņu un komanda startēja ar četriem uzbrucēju un aizsargu virknējumiem.

Pirmajā trešdaļā abu komandu hokejisti centās spēlēt piesardzīgi, cenšoties laicīgi atgriezties aizsardzībā. Divpadsmitajā minūtē “Olimp/Venta 2002” jaunieguvums – uzbrucējs Gints Meija izrādīja savu slidošanas meistarību un atklāja spēles rezultātu, ieraidot ripu Riharda Cimermaņa sargātajos vārtos – 0:1. Pēc gūtajiem vārtiem viesi sāka zaudēt disciplīnu, kas viņiem maksāja ar vairākiem mazākumiem un kurus divreiz izmantoja “Zemgale/LLU” uzbrucējs Roberts Jekimovs, trešdaļas izskaņā izvirzot jelgavniekus spēles vadībā ar rezultātu – 2:1.

Otrā trešdaļā “Zemgale/LLU” no pirmajām minūtēm sāka izmantot “tuvāka soliņa” priekšrocības – situācija, kad mainoties laukuma pusēm mājinieku rezervistu soliņš atrodas tuvāk pretinieku vārtiem un uzbrukuma laikā viņiem ir iespējas mainīt hokejistus, kamēr otrai komandai jāspēlē ar vienu un to pašu hokejistu virknējumu. “Olimp/Venta 2002” hokejistu šī situācija piespieda pārkāpt noteikumus, un vairākumu realizēja jelgavnieku uzbrucējs Ričards Bernhards, kurš vārtu priekšā "pielaboja" aizsarga Patrika Ozola raidīto ripu – 3:1.

Pēc vārtu guvuma “Zemgale/LLU” uz mirkli atslābinājās, kas nekavējoties maksāja ar vārtu zaudējumu, kuru rīdzinieku labā guva uzbrucējs Emīls Ezītis – 3:2. Pieļauto kļūdu jelgavnieki steidza kompensēt, uzsākot spēlēt trijās maiņās un atjaunojot ātru spēles tempu. Tika veidotas vairākas bīstamas situācijas pie viesu vārtiem, līdz vārtus guva Rustams Begovs – 4:2. Trešdaļas izskaņā “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Gints Meija nopelnīja noraidījumu, kuru “Zemgale/LLU” labā izmantoja uzbrucējs Aleksandrs Visockis – 5:2.

Trešajā trešdaļā “Olimp/Venta 2002” hokejisti kļuva manāmi aktīvāki un mēģināja atspēlēties, bet jelgavnieki pašaizliedzīgi aizstāvēja savus vārtus. Precīzi vārtos spēlēja vārtsargs Rihards Cimermanis, kurš neitralizēja viesu mēģinājumus mainīt spēles gaitu.

“Zemgale/LLU” izcīnīja savu divpadsmito uzvaru pēc kārtas, uzstādot jauno kluba rekordu, ka arī turpinot citu tradīciju - “Olimp/Venta 2002” līdz šim mājiniekus Jelgavas ledus hallē nav uzvarējuši vēl nekad. Turnīra tabulā jelgavniekus no līderiem šķir vien viens punkts, bet “Zemgale/LLU” ir aizvadījusi par divām spēlēm mazāk nekā viņu pretinieki.

Otrdien “Zemgale/LLU” bija paredzēta spēlē pret “Prizma/IHS”, bet pretinieku komanda ir devusies karantīnā, kas nozīmē, ka jelgavniekiem radās neliela pauze līdz nākamai spēļu sērijai. 6. un 7. februārī mūsu hokejisti aizvadīs divas pēc kārtas spēles izbraukumā pret HK “Liepāja”. Liepājnieki šobrīd ieņem ceturto vietu čempionātā un cīnās par trešo vietu ar “Mogo/LSPA”. HK “Liepāja” nekad nav bijis parocīgs pretinieks, jo vienmēr cīnās par katru laukuma centimetru un tiem ir arī hokejisti, kuri māk gūt vārtus.

Vātu guvēji

Zemgale/LLU”: 15:02 Roberts Jekimovs (Begovs, Tambijevs) – vairākums; 19:44 Roberts Jekimovs (Tambijevs, Begovs) – vairākums; 25:20 Ričards Bernhards (Ozols, Visockis) – vairākums; 28:36 Rustams Begovs (Jekimovs, Galkins); 31:33 Aleksandrs Visockis (Bernhards, Razgals) – vairākums.

Olimp/Venta 2002”: 11:58 Gints Meija (Augstkalns); 25:54 Emīls Ezītis (M. Širokovs).