Laulības gredzeni un kā tos izvēlēties
Gatavojoties laulībām, viens no centrālajiem jautājumiem ir gredzena izvēle – jāatrod kompromiss ne tikai pāra gaumē, bet jāizvēlas laulību apliecinājums, kuru gribēsies vilkt pirkstā gadiem ilgi. Šoreiz ar savu pieredzi par laulību gredzeniem ar mums dalās juvelierizstrādājumu interneta veikals “Gredzentins”.
Pirmais kritērijs: gaume
Vēl pirms došanās uz juvelieru veikalu vajadzētu vienoties par pārim tīkamāko stilu – vai priekšroka tiks dota klasiskam gredzenam vai vairāk piesaista īpaša dizaina gredzeni. Tāpat arī ir iespēja izvēlēties starp smalkākiem vai platākiem un masīvākiem gredzeniem. Starp citu esam novērojuši, ka beidzamā laikā arvien biežāk sastopama tendence ir atšķirīgu gredzenu (tomēr ar kādu vienojošo motīvu) izvēle jaunajai sievai un vīram – sievietes labprātāk izvēlas smalkus un šaurus gredzenus, bet vīrieši – masīvākus un platākus.
Otrais kritērijs: funkcionalitāte
Laulību gredzens ir simbols, ko turpmākās kopdzīves laikā pāris nēsās ikdienā, tāpēc ne mazāk būtisks izvēles kritērijs ir arī funkcionalitāte. Praktiskuma dēļ joprojām visbiežāk priekšroka tiek dota klasiskām stīpiņām, gredzeniem bez īpašiem ornamentiem, formu variācijām vai iestrādātiem dārgakmeņiem. Īpaši par šo kritēriju ir jāpadomā, ja kāds no valkātājiem darbojas profesijā (sports, lauksaimniecība, ražošana utml.), kur ik dienas jāveic smags roku darbs, tādējādi arī gredzenam būt lielāka “slodze”.
Trešais kritērijs: laulību gredzena materiāls
Klasika allaž ir modē, tieši tāpēc vispopulārākie ir zelta laulības gredzeni. Tā kā vistīrākais jeb 999 proves zelts ir salīdzinoši mīksts, rosinām labāk izvēlēties sakausējumus ar citiem materiāliem, piemēram, sudrabu, cinku, varu, lai palielinātu izturību. Līdz ar to labāk izvēlēties 585. proves zeltu, kas ir arī populārākā izvēle Latvijā, kas nozīmē, ka sakausējumā ir aptuveni 58% zelta.
Praktiski nenolietojami ir platīna gredzeni, tiesa, tie ir pat līdz divas reizes dārgāki nekā zelta, toties nēsātājam nebūs jāraizējas, ka laika gaitā gredzens var noskrāpēties vai zaudēt savas sākotnējās īpašības.
Jāvērtē arī gredzena kvalitāte
Iesakām gredzena izvēlē nedomāt par maksimālu taupīšanu, jo nekvalitatīvi gredzeni laika gaitā var deformēties, saliekties, pārlūzt, tiem var izkrist dārgakmeņi un gredzens zaudēs savu sākotnējo pievilcību. Viens no nozīmīgiem kvalitātes rādītājiem ir gredzana svars – ja tas ir vismaz 3 grami, tad gredzens būs izturīgs. Gredzenu platums var variēt no 2-10 milimetru robežās. Kvalitāti apliecinās arī iekšpusē iegravētais proves numurs.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”