ZZ.lv ARHĪVS

Apkopotas 2020. gada lasītākās grāmatas Jelgavas bibliotēkās

zz.lv

2021. gada 5. janvāris 15:35

366
Apkopotas 2020. gada lasītākās grāmatas Jelgavas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas bibliotēkā veikts apkopojums par jelgavnieku aizvadītā gada lasītākajām grāmatām. Populārākie darbi iedalīti četrās galvenajās kategorijās, katrā izceļot piecas lasītākās grāmatas. Aizvadītajā gadā bibliotēkās lasīšanai uz mājām visbiežāk tikuši izvēlēti latviešu autoru romāni, taču populārāko grāmatu sarakstu veido arī ārzemju autoru romāni, grāmatas bērniem un jauniešiem un nozaru literatūra, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Aizvadītā gada vislasītākā grāmata pilsētas bibliotēkās bija latviešu rakstnieces Daces Rukšānes romāns "Krieva āda", kas kopumā izlasīta 177 reizes. Arī pārējās populārākās pašmāju autoru grāmatas ierindojas starp aizvadītā gada lasītākajiem darbiem Jelgavas bibliotēkās. Tie ir Ingas Grencbergas grāmata "Sestā sieva", kas lasīta kopumā 106 reizes, Daces Judinas "Slazdā" un "Dēls" – lasītas attiecīgi 98 un 92 reizes –, kā arī Andras Manfeldes "Vilcēni", ko jelgavnieki izvēlējušies lasīt 89 reizes. 

Populārāko ārzemju autoru darbu spicē pirmo vietu dala Kamillas Lekbergas "Ragana" un Odrijas Karlenas "Kalendāra meitene". Abi romāni lasīti tieši 100 reizes. Bērnu un jauniešu literatūras topā par vispieprasītāko nosaukta zviedru rakstnieces Kristīnes Olsones grāmata "Ērgļuklints noslēpums", kas lasīta 70 reizes, un arī pārējo jaunāko lasītāju grāmatu piecinieku veido ārzemju autoru darbi. Savukārt nozaru literatūrā visbiežāk jeb 24 reizes lasīta Eimijas Ņūmārkas "Cāļa zupa dvēselei" – stāsts par dzīvesprieku, pozitīvo domāšanu un grūtību pārvarēšanu. 

Populārākās grāmatas Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs kopā ar to anotācijām apkopotas ŠEIT

Jāatgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā bibliotēkas un citas kultūriestādes ir slēgtas, taču iedzīvotāji var reģistrēties kā bibliotēkas lasītāji un piekļūt tās piedāvatajiem digitālajiem resursiem. Tāpat bibliotēka piedāvā saņemt skenētus iespieddarbu fragmentus. Vairāk informācijas – ŠEIT.

 

 

Foto: no arhīva