ZZ.lv ARHĪVS

Atklātā vēstulē aicina valdību atļaut strādāt skaistumkopšanas nozares speciālistiem

Atklātā vēstulē aicina valdību atļaut strādāt skaistumkopšanas nozares speciālistiem

LR Ministru prezidentam

Krišjānim Kariņam

 

LR valdības ministriem

 

Atklātā vēstule.

Aicinu Latvijas valdību atjaunot iespēju strādāt frizierim (ievērojot iepriekš izstrādātās drošības pasākumu vadlīnijas), jo šobrīd noteiktie ierobežojumi ne tikai skar konkrētajā profesijā strādājošos, bet arī sabiedrību kopumā, turklāt nodrošina priekšnosacījumus, kuros atsevišķi frizieru pakalpojumu sniedzēji, ņemot vērā pieprasījumu, darbu turpinās nelegāli.

Mēs nedrīkstam pieļaut vēl lielāku apdraudējumu sabiedrības veselībai, jo jau šobrīd radusies situācija, ka frizieru un citu skaistumkopšanas speciālistu pakalpojumi tiek sniegti nedrošos apstākļos, kuros nav iespējams nodrošināt higiēnas un dezinfekcijas prasības un kurus nav iespējams izkontrolēt.

Šobrīd svarīgākais ir apturēt vīrusa Covid-19 izplatību, tāpēc ļoti būtiski ir sabiedrību pasargāt no sekām, kas var notikt, ja netiks saņemti frizieru pakalpojumi drošos apstākļos.

Argumenti:

1.  Klientu drošība - ja pakalpojumi tiek sniegti mājas apstākļos, tas var veicināt vēl lielāku vīrusu izplatību, jo nav atbilstošu apstākļu drošības un epidemioloģisko pasākumu ievērošanai.

Ja klienti paši krāsos matus ar nezināmām matu krāsam, klienta veselība tiek būtiski apdraudēta. Klienti paši sev nevar veikt diagnostiku, un tas var radīt bīstamas sekas. Bez atbilstošas diagnostikas var iegūt galvas skalpa ķīmisko apdegumu, matu ķīmisko sadegšanu, var iestāties alerģiskais šoks, kā arī var rasties matu krāsas nevēlams rezultāts, kas savukārt negatīvi ietekmē psiholoģisko pašsajūtu.

 

2.  Psiholoģiskie momenti – frizieru un citu skaistumkopšanas speciālistu pakalpojumu pieejamība sniedz sabiedrībai pozitīvas emocijas, kas ietekmē pašsajūtu, uzlabojot psihoemocionālo stāvokli. Tas it sevišķi ir būtiski šobrīd, kad sabiedrībā valda liela spriedze.

 

3.  Skaistumkopšanas meistaru drošība, psiholoģiskā pašsajūta un labklājība.

Aizliegums strādāt būtiski palielina meistaru finansiālo slogu - darba telpu īres maksu un rēķinu apmaksu neviens nav atcēlis.

Kā būtiska jāmin arī psiholoģiskā spriedze, jo klienti izdara spiedienu uz meistariem, pieprasot sniegt pakalpojumu un strādāt aizlieguma laikā.

Meistaru un viņu ģimeņu drošība tiek apdraudēta, ja tie sniedz savus pakalpojumus mājās, kas arī veicina nekontrolētu vīrusa izplatību.

 

4.  Ēnu ekonomika - aizliegums strādāt nozari iegrūž ēnu ekonomikā, no kuras tik tikko nozare tika izvilkta. Baidos, ka nākotnē tas negatīvi ietekmēs nozares darbību, un atstās ietekmi uz Latvijas ekonomiku un valsts budžetu kopumā. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinu valdību steidzami (vai vismaz ar 2021.gada 11. janvāri) pārskatīt aizliegumu strādāt skaistumkopšanas nozares speciālistiem.

 

 

Cerot uz sapratni, Latvijas frizieru vārdā

Kitija Šīna,

SIA “Stila Avēnija” valdes locekle,

Frizieru apmācību trenere Latvijā

Foto: pixabay.com