ZZ.lv ARHĪVS

Policijas darbinieki Jelgavā aiztur četrus laupītājus

zz.lv

2020. gada 3. septembris 10:13

1280
Policijas darbinieki Jelgavā aiztur četrus laupītājus

29. augustā Jelgavā četri vīrieši nepilngadīgam jaunietim nodarīja miesas bojājumus un nolaupīja personu apliecinošu dokumentu. Veicot meklēšanas pasākumus, pēc neilga laika aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu, likumsargi aizturēja visas četras personas, kurām kriminālprocesa ietvaros ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

Sestdien, 29. augustā, Jelgavā, Izstādes ielā, 1985., 1992., 1995. un 1997. gadā dzimuši vīrieši, pielietojot vardarbību, 2002. gadā dzimušam jaunietim nolaupīja Latvijas Republikas pilsoņa pasi, kā arī pieprasīja naudu.

Pateicoties Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona darbinieku operatīvai rīcībai, pēc neilga laika Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas Jelgavā aizturēja visas četras aizdomās turētās personas.

Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Lai novērstu iespēju izvairīties no izmeklēšanas un traucēt patiesības noskaidrošanu kriminālprocesā 31. augustā aizturētajiem vīriešiem kriminālprocesa ietvaros tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Foto: no arhīva