Vai zināt visus iespējamos ārējās biznesa finansēšanas veidus?
Daudzi lieliski saprot, ka finansēšana ir nepieciešama teju vai katram biznesam. Tāpat daudziem ir skaidrs, ka, saskaroties ar šo nepieciešamību, var izvēlēties gan iekšējo, gan ārējo biznesa finansējuma avotu. Ne gluži katrs pamana, ka pēdējā finansēšanas veida apjoms ir pietiekami liels. Tātad – kādi ārējās finansēšanas avoti ir iespējami?
Bankas kredīts
Itin bieži, saskaroties ar finansējuma nepieciešamību, vispirms vēršas pie bankas. Un ne velti, jo kredītus, kuru atmaksas termiņš nav tik īss (piemēram, 6 vai 7 gadi), izsniedz lielākā daļa komercbanku. Pašsaprotami, taču ne viss ir tik vienkārši – uzņēmumam tiek izvirzītas dažādas prasības, bet svarīgākā no tām ir īpašuma ķīla, kurai jābūt pat 1,5 reizes lielākai par vēlamo kredīta summu. Svarīgi pievērst uzmanību arī tam, ka ilgtermiņa kredītprocenta likme nereti ir mainīgā. Uzmanības vērti ir arī pēdējo gadu dati, kas apliecina tendenci, ka bankas arvien piesardzīgāk skatās uz kredītu piešķiršanu biznesam. Ir redzams, ka viena gada laikā (vērtējot laikposmu no 2018. līdz 2019. gadam) banku kredītu portfelis ir sarucis par 50 miljardiem EUR.
Riska kapitāls
Riska kapitāla fondi investē augošo uzņēmumu pamatkapitālā, un tas var kļūt par lielisku izeju biznesam, kas meklē finansējumu. No citas puses, nav jāaizmirst, ka šis finansēšanas veids bieži ir dārgāks par bankas kredītu.
Līzinga uzņēmumi
Līzinga uzņēmumiem arī ir piedāvājums – var izvēlēties kādu no līzinga veidiem: finanšu (līguma termiņa beigās līzinga objekts pāriet līzinga saņēmēja īpašumā), operatīvais (līguma termiņa beigās līzinga objekts paliek līzinga uzņēmuma īpašumā), reverso (līzinga uzņēmums nopērk uzņēmuma īpašumu, bet vēlāk ļauj to iegādāties līzinga veidā).
Faktorings
Bizness izraksta faktūrrēķinu par pārdotajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem, bet faktoringa sabiedrība 1 darba dienas laikā apmaksā pat 90 % no tā vērtības.
Overdrafts
Overdrafts ir finansējuma forma, kad uzņēmumam var būt negatīvs, bet limitu nepārsniedzošs atlikums norēķinu kontā. Tomēr šī izvēle lielākoties ir dārgāka par kredītu vai kredītlīniju.
Kredītlīnija
Tas ir finansēšanas veids, kad uzņēmums var saņemt no bankas naudas summu noteiktā apjomā, kas nepārsniedz norunāto limitu, nepieciešamajā brīdī un atmaksāt tikai tad, kad saņem apmaksu par pārdotajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”