ZZ.lv ARHĪVS

Pa diviem EP deputāta mandātiem varētu iegūt "Jaunā Vienotība", "Saskaņa" un VL–TB/LNNK, bet pa vienam – "Attīstībai/Par!" un "Latvijas Krievu savienība"

LETA

2019. gada 26. maijs 13:00

232
Pa diviem EP deputāta mandātiem varētu iegūt "Jaunā Vienotība", "Saskaņa" un VL–TB/LNNK, bet pa vienam – "Attīstībai/Par!" un "Latvijas Krievu savienība"

Pēc lielākās daļas vēlētāju balsu saskaitīšanas pa diviem Eiropas Parlamenta (EP) deputātu mandātiem varētu iegūt "Jaunā Vienotība" (JV), "Saskaņa" un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL–TB/LNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Savukārt pa vienai deputāta vietai, saskaņā ar neoficiālo informāciju, varētu iegūt apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) un partija "Latvijas Krievu savienība" (LKS).

Pašlaik nav apkopoti dati vien no dažiem iecirkņiem.

Līdz ar to EP varētu tikt ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL–TB/LNNK), Dace Melbārde (VL–TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

Pašlaik joprojām lielāka skaidrība ir par septiņiem mandātiem. Savukārt uz atlikušo vienu mandātu teorētiski vēl ir iespēja pretendēt gan VL–TB/LNNK, tādējādi kopumā iegūstot divus mandātus, gan Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), saņemot vienu deputāta mandātu.

Iepriekšējās EP vēlēšanās 2014. gadā partija "Vienotība", kuras rindās tolaik bija arī vairāki nu jau citu partiju biedri, ieguva 46,19% balsu. Par VL–TB/LNNK toreiz nobalsoja 14,25% vēlētāju, par "Saskaņu" – 13,04%, par ZZS – 8,26%, bet par LKS – 6,38%. Toreiz "Vienotība" ieguva četras deputātu vietas EP, bet VL–TB/LNNK, "Saskaņa", ZZS un LKS – pa vienai.

Kā ziņots, sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas un pulksten 20 vēlēšanu iecirkņi tika slēgti. Vēlēšanu rezultāti gan tiks paziņoti naktī uz pirmdienu, kad vēlēšanas noslēgsies visās ES dalībvalstīs.


Foto: Eva Pričiņa