Skolēnu brīvlaikā pieaug bērnu traumatisms; apdrošinātājs vecākiem atgādina biežākos riskus
Skolēnu brīvlaikā piesardzīgākiem jābūt gan vecākiem, gan autovadītājiem, jo bērni kļūst aktīvāki un tradicionāli pieaug dažādu traumu risks. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) dati, skolēnu brīvlaikos traumatisms ir par 11% lielāks nekā vidēji gadā.
“Skolēni nododas dažādiem aktīviem un arī ekstrēmiem sporta veidiem, kas, protams, ir labi, tomēr jāsporto, ņemot vērā fiziskās sagatavotības līmeni un ievērojot elementārus piesardzības pasākumus. Lai to pienācīgi izvērtētu, svarīgs ir vecāku viedoklis un izvirzītie ierobežojumi bērnam nodarbēm, tāpat arī jāseko līdzi, vai mazajam sportistam ir viss nepieciešamais aizsargekipējums konkrētajam sporta veidam, piemēram, ķivere, ceļu un elkoņu sargi,” uzsver BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.
Pavasarī pēc ziemas pārtraukuma atkal sākot nodarboties ar iemīļotajiem siltā laika vaļaspriekiem, bērni cieš biežāk nekā pieaugušie, jo nereti neaprēķina savus spēkus un nevērīgi izturas pret ekipējumu, tāpēc gūst dažāda smaguma traumas. Visbiežākie ir sasitumi un sastiepumi, bet retums nav arī dažāda smaguma kaulu lūzumi, kas var prasīt ilgu un nopietnu ārstēšanos.
Tāpat pavasara mēnešos ielās atkal parādās jaunie velobraucēji, kuriem šīs prasmes, iespējams, ziemas laikā mazliet piemirsušās. Tāpēc autovadītājiem ne tikai piesardzīgi jāvēro gājēju pārejas un izbrauktuves no pagalmiem, bet arī jaunos un bieži vien pārgalvīgos satiksmes dalībniekus, kas var negaidīti parādīties redzeslokā uz velosipēda, atgādina I. Danče.
Jāņem vērā, ka martā laikapstākļi vēl ir ļoti mainīgi: sausu, drošu ielas segumu pāris stundu laikā var klāt bīstama sniega un ledus putra, kas pat pieredzējušiem velobraucējiem var sagādāt ne vienu vien nepatīkamu mirkli, nemaz nerunājot par bērniem, kuru iemaņas vēl nav tik stabilas.
Vēl viens iemesls piesardzībai ir ceļojumi, kuros vecāki dodas kopā ar bērniem. Pēc I. Dančes vārdiem, nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par ceļojumu apdrošināšanu visiem ģimenes locekļiem, jo ārzemēs nereti medicīniskās palīdzības izmaksas ir vairākkārt augstākas nekā ierasts Latvijā – pat neliela veselības problēma var kļūt par iemeslu izmaksām, kas pārsniedz visa ceļojuma tēriņus kopumā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”