Lielākais Zemgalē atgriezties gribētāju skaits pērn bijis no Lielbritānijas un Vācijas
Pērn lielākais uz Zemgali atgriezties gribētāju skaits remigrācijas projekta gaitā bijis no Lielbritānijas un Vācijas, tiekoties ar Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomi, informējusi projekta reģionālā koordinatore Mairita Pauliņa.
Projekta īstenotāji secinājuši, ka, lai arī joprojām migrācijas bilance ir negatīva, strauja valstspiederīgo aizbraukšana ir beigusies un par dramatiskāko periodu varot uzskatīt 2008. līdz 2012.gadu.
2019.gada sākuma dati liecina, ka vislielākais oficiāli aizbraukušo skaits reģistrēts Lielbritānijā - 76 564 cilvēki -, savukārt Īrijā un Vācijā atrodas apmēram 20 000 valstspiederīgo. ZPR gan norāda, ka šī statistika nav precīza, jo daudzi no aizbraukušajiem atbildīgajām iestādēm nav oficiāli paziņojuši par saviem plāniem.
Tas arī 2018.gadā ierobežojis remigrācijas plāna īstenošanu. "Pērn bija vairāki interesenti, kas vēlējās izmantot valsts sniegto atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai, taču viņi nevarēja oficiāli pierādīt, ka ilgstoši nav dzīvojuši Latvijā," skaidroja Pauliņa.
Pērn lielākais uz Zemgali atgriezties gribētāju skaits bijis no Lielbritānijas un Vācijas, bet vidējais ārzemēs pavadītais periods bijis aptuveni četri līdz seši gadi.
"Pērnā gada statistika liecina, ka emigrējušie reģionā visvairāk vēlētos atgriezties Jelgavā un Ozolnieku novadā, taču tikpat liels interesentu skaits uzskata, ka pašvaldības izvēlei nav noteicoša loma," pauda Pauliņa, piebilstot, ka galvenie izaicinājumi, ar kuriem saskaras potenciālie remigranti, ir dzīvesvietas atrašana un bērnu iekļaušanās izglītības sistēmā. Tāpat būtiska ir sabiedrības attieksme un iespējas īstenot pieaugušo izglītošanos.
2019.gadā paredzēts turpināt iesāktās aktivitātes, aizbraukušajiem izsakot vismaz 300 individuālus piedāvājumus par atgriešanās iespējām, piešķirot remigrācijas grantu uzņēmējdarbību veidojošajiem, atsevišķās pašvaldībās īstenojot pilotprojektus ar mērķi veicināt aizbraukušo atgriešanos, kā arī rīkojot seminārus un sadarbojoties ar pašvaldībām un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
Jau vēstīts, ka pērn sāktais remigrācijas projekts palīdzējis atgriezties Latvijā 399 cilvēkiem. Projekta laikā tika izveidots reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkls, sniegts finansiāls atbalsts remigrantiem saimnieciskās darbības sākšanai vai īstenošanai Latvijā, kā arī desmit pašvaldībās tika ieviesti specifiski risinājumi, tādējādi stiprinot pašvaldību lomu šajā procesā.
Foto: pixabay.com
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”