Labākie finanšu pārvaldības paradumi, kurus ieviest savā ikdienā
Personīgo finanšu pārvaldības paradumi nav tie, par kuriem dzirdam bieži. Un, ja tā padomā, neviens no mums nepiedzimst ar tādiem vai citādiem paradumiem – tos mēs apgūstam dzīves laikā. Taču, protams, ir gan labi, gan arī slikti paradumi, un katrs no tiem saistās ar sava veida sekām. Esam apkopojuši labākos finanšu paradumus, kurus arī Jums būtu vērts ieviest savā dzīvē, ja to vēl neesat izdarījuši.
Sekojiet līdzi saviem izdevumiem
Šis solis ir ļoti nozīmīgs personīgā budžeta plānošanā. Ja ienākumiem līdzi seko teju ikviens, jo mēs taču vēlamies zināt, cik daudzas naudas katru mēnesi nopelnām, tad izdevumus kontrolē tikai retais. Taču šis ir vienīgais veids, kā saprast, kur tiek novirzīti mūsu līdzekļi un vai tos tērējam lietderīgi.
Sekošanu līdzi izmaksām var uztvert gandrīz tāpat kā kaloriju skaitīšanu uzturā, ko mēdz darīt daļa cilvēku, lai uzzinātu, kāda ir viņu maltīšu uzturvērtība. Un atcerieties, ka izdevumu piefiksēšana ir tikai viens “gabaliņš lielajā puzlē”. Tā palīdzēs Jums uzzināt ko jaunu par sevi, un to noteikti vajadzētu ņemt vērā, lai nākotnē veidotu labākus paradumus.
Centieties iekļauties savā budžetā un iemācieties pateikt “nē”
Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem ir aktuāla problēma, ar kuru sastopas liela daļa sabiedrības. Taču tas var notikt tikai tad, ja dzīvojam, nedomājot par to, cik daudzas naudas mums ir un tērējam vairāk, nekā nopelnām. Lai arī, protams, var gadīties ārkārtas situācijas, kad pēkšņi nepieciešami papildu līdzekļi, taču to nav, un tiek izmantots aizdevums, pietiekami bieži iemesls tam, ka cilvēkiem nav naudas, ir viņu sliktie naudas tērēšanas paradumi. Lai no tā izvairītos, ir jāmaina domāšana. Piemēram, jāiemācās pateikt sev “nē”, kad jūtat teju nepārvaramu vēlmi iegādāties veikalā preci, kas Jums ļoti patīk. Centieties pieņemt tērēšanas lēmumus nevis, balstoties uz emocijām, bet uz loģiku.
Maksājiet rēķinus laicīgi
Šis ieradums ir nozīmīgs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ja maksāsiet rēķinus novēloti, pastāv risks, ka Jums piemēros soda naudu, kas savukārt radīs papildu izdevumus. Otrkārt, ne visi zina to, ka, piemēram, novēlota komunālo maksājumu vai telefona rēķinu segšana var novest pie sabojātas kredītvēstures. Ja, tieši tā, arī tas, cik laicīgi Jūs apmaksājat rēķinus katru mēnesi, var ietekmēt to, cik pozitīva vai negatīva ir kredītvēsture.
Ieguldiet sevī
Šī, iespējams, varētu būt vislabākā investīcija, kādu Jūs savā dzīvē jebkad veiksiet. Kad Jūs ieguldāt naudu sevī, Jūs arī veltat laiku sev, un tas ir ļoti svarīgi. Protams, lai viss izdotos veiksmīgi, būtu vēlams noteikt vienu galveno mērķi, uz kuru tiekties, nevis censties paveikt vairākas lietas vienlaicīgi. Piemēram, apgūstiet jaunu valodu, iegūstiet autovadītāja apliecību, uzlabojiet veselību vai apceļojiet jaunas valstis.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”