Pērn Zemgalē bijis zemākais ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo skaits pēdējos sešos gados
2018.gadā Zemgales reģionā palielinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem, bet ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo skaits bijis zemākais pēdējos sešos gados, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.
2018.gadā VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji devās uz 3235 notikumiem, no kuriem 1679 bija ugunsgrēki, 1015 glābšanas darbi, bet 541 izsaukums bija maldinājums. Ugunsgrēku skaits bija lielākais pēdējos trijos gados, glābšanas darbu skaits saglabājās aizvadītā gada līmenī, bet gandrīz uz pusi pieauga maldinošo izsaukumu skaits.
"Aizvadītais 2018.gads izbraukumu statistikas jomā Zemgalē vērtējams pozitīvi: samazinājies ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo skaits, kā arī ugunsgrēku skaits dzīvojamajās mājās. Tomēr vēl joprojām kopējais izsaukumu skaits bija ļoti liels un tas turpināja pieaugt. Daļēji tam par iemeslu 2018.gadā bija karstā un sausā vasara, tomēr lielākoties ugunsgrēki izcēlās cilvēku neapdomības un neuzmanības dēļ," pauda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris, pulkvedis Dainis Bērziņš.
Aizvadītajā gadā Zemgalē ugunsgrēkos gāja bojā septiņi cilvēki, kas ir par sešiem cilvēkiem mazāk nekā 2017.gadā. Arī ugunsgrēkos cietušo skaits samazinājās no 57 cietušajiem 2017.gadā uz 21 cietušo 2018.gadā.
Traģiskie ugunsgrēki, kuros gāja bojā cilvēki, notika Jēkabpilī, Engures, Jaunpils, Jelgavas un Pļaviņu novados. Trīs no bojāgājušajiem bija sievietes, bet četri - vīrieši. Viņu vidējais vecums bija 70 gadi, kas ir augstāk nekā vidēji Latvijā. Analizējot notikuma apstākļus, ugunsdzēsēji glābēji secināja, ka četros no šiem gadījumiem ugunsgrēks, iespējams, ir izcēlies neuzmanīgas smēķēšanas dēļ, bet divos gadījumos - apkures iekārtas ekspluatācijas pārkāpumu dēļ.
Salīdzinot ar 2017.gadu, 2018.gadā par 37 procentiem samazinājās ugunsgrēku skaits dzīvojamajās mājās, bet par 23 notikumiem palielinājās ugunsgrēku skaits neapdzīvotās ēkās un būvēs. No 89 uz 126 notikumiem palielinājās ugunsgrēku skaits transportlīdzekļos un transporta nozarē. Aizvadītās vasaras karsto un sauso laikapstākļu ietekmē uz pusi pieauga degošo atkritumu un sausās zāles ugunsgrēku skaits.
Aizvadītajā gadā VUGD Zemgales reģiona ugunsdzēsēji glābēji devās uz 1015 glābšanas darbiem. Tajos izglābti 86 cilvēki, tajā skaitā 18 bērni. Visvairāk - 37 cilvēki - izglābti pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Pēc apmaldīšanās mežā vai purvā izglābti 12 cilvēki. Tāds pats cilvēku skaits izglābts augstumā un pazemes komunikācijās.
Foto: VUGD
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”