ZZ.lv ARHĪVS

Kā parūpēties par mīļdzīvnieku labsajūtu un drošību svētku laikā?

zz.lv

2018. gada 30. decembris 12:07

122
Kā parūpēties par mīļdzīvnieku labsajūtu un drošību svētku laikā?

Gadu mijas salūts un citi uguņošanas radītie trokšņi ir šo svētku sastāvdaļa, taču svarīgi ir ne tikai svinēt, bet svētku laikā neaizmirst par savu četrkājaino draugu drošību.  Ja cilvēkiem tās ir izklaides un rada prieku, tad dzīvniekiem tas mēdz sagādāt lielu izbīli, stresu un bailes.

Jaunais gads ir īpaši nelabvēlīgs laiks, jo trokšņi ir ļoti spēcīgi un vienlaikus nāk no vairākām pusēm, dzīvnieks ir panikā un var zaudēt orientēšanās spējas, informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Dzīvnieku baiļu un stresa pakāpes ir atšķirīgas, tāpēc īpašniekam ir jāizvēlas savam mīlulim vispiemērotākais drošības nodrošināšanas risinājums.  Dzīvnieki salūta trokšņa izbiedēti, panikā var bēgt, noskrienot lielus attālumus un nereti vairs nespēj atrast atpakaļceļu  uz mājām. Ja saimnieks zina, ka viņa suns baidās no salūta, drošības pasākumi jāievēro jau laikus.

Svarīgi ir savlaicīgi rūpēties par sava mīļdzīvnieka drošību, nodrošinot pasākumus, kas pasargā dzīvniekus:

neturiet dzīvniekus ārpus telpām uguņošanas un salūta laikā, ievediet dzīvniekus telpās; suni nedrīkst atstāt arī pie ķēdes – tas dzīvniekam ir dubults stress, bailes no trokšņa ir milzīgas, bez iespējas aizbēgt un paslēpties. Nereti panikas lēkmē suns pat var norauties un aizbēg ar visu ķēdi, kas savukārt var radīt papildus apdraudējumu dzīvnieka veselībai un dzīvībai;

neņemiet dzīvniekus līdz uz publiskajiem pasākumiem un salūtu, suns var kļūt nekontrolējams un apdraudēt gan savu saimnieku, gan apkārtējos;

pārliecinieties, vai suns ir apzīmēts un reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā;

uzrakstiet uz dzīvnieka kakla siksniņas vai pievienojiet pie tās piekariņu ar savu telefona numuru un citu kontaktinformāciju.

Ja dzīvnieks svētku laikā tomēr ir pazudis, nekavējoties:

pārmeklējiet tuvāko rajonu;

sazinieties ar tuvākajām patversmēm un painformējiet par pazudušo dzīvnieku;

publicējiet informāciju sociālajos tīklos;

izvietojiet sludinājumus ar sava mīluļa fotogrāfiju un informāciju par viņu savas dzīvesvietas tuvākā un tālākā apkārtnē.

 Būsim atbildīgi un rūpēsimies, lai mūsu mīļdzīvnieki svētku laikā būtu drošībā!

 

Foto: no arhīva