Pētnieks: Daļu ekonomisko migrantu satrauc iekļaušanās Latvijas sabiedrībā pēc atgriešanās

Daļu ekonomisko migrantu, kas izbraukuši uz Lielbritāniju, satrauc iekļaušanās Latvijas sabiedrībā pēc atgriešanās, secinājis Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Rudenī pētnieks intervējis Latvijas iedzīvotājus, kas emigrējuši uz Lielbritānijas vidieni, lai pētītu viņu adaptāciju un nākotnes plānus. Tieši Lielbritānija, nevis Īrija, kas sabiedrībā tiek piesaukta visbiežāk, ir Latvijas, Lietuvas un Polijas darba migrantu lielākā mītnes zeme, konferencē "Aizbraukt vai atgriezties Latvijā - Zemgalē", kas šodien norisinājās Jelgavā, klāstīja M. Kaprāns. Ievērojams skaits darba migrantu ir arī Vācijā, Norvēģijā, Īrijā un Zviedrijā.
LU zinātnieks atzina, ka sarunās ar emigrantiem iepazinis skarbo nabadzības seju, no kuras Latvijas iedzīvotāji bēguši uz Lielbritāniju. "Daudzi aizbrauca nabadzības dzīti, pat traumatizēti dažādu dzīves vētru uzplaiksnījumu rezultātā," stāstīja M.Kaprāns.
Pētnieks secinājis, ka ar gadiem mazinās emigrantu rūgtums pret pašu valsti, taču, tuvojoties vēlēšanām, vēlme nomainīt visu politisko eliti atkal parādās. Tāpat, salīdzinot situāciju ar vairākiem gadiem iepriekš, izpētīts, ka Latvijas emigranti arvien biežāk izmanto iespēju aizstāvēt savas kā darba ņēmēju tiesības tiesas ceļā.
M.Kaprāns uzsvēra, ka viņa pētījums nav saistīts ar reemigrāciju, taču daļā sarunu izkristalizējies, ka ir emigranti, kas baidās par savas ģimenes iekļaušanos Latvijas sabiedrībā pēc atgriešanās, ja ģimenē ienācis citas rases vai ticības pārstāvis. Īpaši šī problēma nomāc tos, kuru dzimtā vieta ir lauku reģioni.
Tāpat pētnieks novērojis, ka daļa aizbraucēju jau ir iesakņojusies savā dzīvesvietā un neplāno mainīt mītnes vietu pat Lielbritānijas iekšienē, jo esošais miteklis sniedz drošības sajūtu, kuras nav bijis Latvijā.
Jau ziņots, ka šodien konferencē Jelgavā paredzēta iepazīšanās ar 2018.gadā īstenoto reemigrācijas pilotprojektu un tā aktivitātēm Zemgalē, Diasporas likumu un piederību Latvijai, veiktajiem pētījumiem par Latvijas darba migrantu Lielbritānijā adaptāciju un nākotnes plāniem, kā arī ar pieredzes stāstiem par atgriešanos Latvijā. Savukārt pasākuma otrajā daļā norisināsies paneļdiskusija par darbaspēka emigrāciju un reemigrāciju Latvijā un Eiropā.
Foto: pixabay.com
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”