"Jelgavas/LLU" basketbolistiem atlicis pārkāpt tikai astei

Jānis Tiltiņš

2018. gada 24. novembris 20:34

393

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas regulārā čempionāta izbraukuma spēlē treneris Gatis Justovičs izmantoja visus 11 pieteiktos basketbolistus, kuri ieguldīja lielu artavu, ar 104:49 izcīnot pārliecinošu uzvaru pār "Liepāju/LSSS". Šis bija jelgavnieku septītais panākums.

"Jelgavas/LLU" spēlētāji jau pirmajā ceturtdaļā spēja gūt 32 punktus, ļaujot mājiniekiem gūt tikai 11 "ačus". Komandas kapteinis Salvis Mētra sev atvēlētajā laikā guva deviņus punktus, bet divi tālmetieni precīzi Jānim Bērziņam. Otrajā ceturtdaļā, iesaistoties spēlē arī tālākiem rezervistiem, viesu komandas produktivitāte apsīka, taču kopējais pārsvars tika iekrāts pietiekami solīds un, ejot atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja 53:23 par labu jelgavniekiem.

Trešo ceturtdaļu ar precīzu raidījumu no tālās distances atklāja Andris Justovičs. Tālāk sekoja Maksima Husko divi precīzi tālmetieni, kas sekmēja "Jelgavas/LLU" pārsvara palielināšanu – 62:29 –, bet ceturtdaļu mūsu vīri noslēdza jau ar graujošu 81:38. Pamatlaika pēdējā ceturtdaļā jelgavnieki turpināja dominēt, piespiežot pretinieku bieži kļūdīties, vēl vairāk un vairāk palielinot savu pārsvaru un spēli noslēdzot ar 104:49.

"Jelgavas/LLU" basketbolisti spēlē pret liepājniekiem pārtvēra 22 bumbas un piespieda pretiniekiem pieļaut 35 kļūdas.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Kalvis Krūmiņš. Andris Justovičs guva 15, bet Jānis Bērziņš realizēja četrus tālmetienus, tiekot pie 12 punktiem.

"Jelgavas/LLU" komandai LBL-2 regulārā čempionāta 1. posmā pēdējais mačs notiks 30. novembrī, kad Jelgavas Sporta hallē būs jāuzņem Kristapa Porziņģa basketbola akadēmijas audzēkņi. Spēles sākums pulksten 20.

Jelgavnieki patlaban ar septiņām uzvarām un četriem zaudējumiem atrodas B grupas 1. vietā, taču tuvākajām sekotājām "RSU" un "Ventspils Augstskolas" komandām ir vēl pa spēlei rezervē, bet "Turības" vienībai pat divas. Jelgavniekiem 1. posma pēdējā spēlē jātiek pie panākuma pār rīdziniekiem, kas pirmajā aplī tika pieveikti ar 112:68, un jāseko līdzi pārējo spēļu rezultātiem. Mūsu komanda iekļūšanu pirmajā fināla grupā teorētiski jau ir nodrošinājusi. Atliek noskaidrot, kuru vietu tā ieņems un vai 2. posmā līdzi nāks tikai uzvaras vai arī kāds zaudējums.

Komandas, kas neiekļūs labāko četru pulkā, sacensības nebeidz, bet turpina cīņu otrajā fināla grupā un joprojām saglabā iespēju iekļūt izslēgšanas turnīrā un cīnīties par medaļām.