ZZ.lv ARHĪVS

Tiesas lēmumu atcelt "Depo" būvniecībai izsniegto atļauju Jelgavas dome sauc par pretrunīgu un to nepārsūdzēs

LETA

2018. gada 22. novembris 18:06

359
Tiesas lēmumu atcelt "Depo" būvniecībai izsniegto atļauju Jelgavas dome sauc par pretrunīgu un to nepārsūdzēs

Tiesas spriedums, ar kuru atcelta pašvaldības izsniegtā būvatļauja lielveikala "Depo" būvniecībai, ir pretrunīgs, taču Jelgavas dome to nepārsūdzēs, aģentūru LETA informēja domes pārstāve Egita Veinberga.

Pašvaldība uzskata, ka tiesas spriedums ir pretrunīgs, un būvatļauja zemes gabala Cukura ielā 2 attīstītājam tika izsniegta atbilstoši tā laika normatīvajiem aktiem.

"Pašvaldības pārrunas ar SIA "Auras centrs" divu gadu garumā noslēdzās ar individuālā projekta izstrādi, kas pēc iespējas organiskāk iekļautos pilsētas vidē. Tomēr pēc tiesas sprieduma aktuāls paliek jautājums par šīs vērā ņemamās teritorijas pilsētas centrā turpmāko attīstību," pauda pašvaldības pārstāve, piebilstot, ka dome tiesas lēmumu nepārsūdzēs.

Ceturtdiena, 22. novembris, ir pēdējā diena apelācijas sūdzības iesniegšanai. Līdz šim gan neviena no lietā iesaistītajām pusēm pirmās instances spriedumu nav pārsūdzējusi, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesa atcēlusi Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai, aģentūru LETA informēja tiesas Jelgavas tiesu nama priekšsēdētājs Mārtiņš Birkmanis.

Tiesa, skatot trīs aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala "Depo" būvniecībai izsniegtā būvatļauja, konstatējusi pārkāpumus lielveikalam nepieciešamās transporta infrastruktūras noteikšanā un būvatļaujas neatbilstību pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Proti, tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā lielveikala būve, vadoties pēc arhitektoniskās risinājuma un izmantošanas funkcijas, atbilstoši saistošo noteikumu prasībām būs uztverama kā reprezentācijas objekts. Tiesa uzskatījusi, ka izceltā lielveikala fasādes arhitektūra veicinās pretēju efektu, radot nepamatotu konkurentu unikālam kultūras mantojuma objektam – Jelgavas pilij un parkam –, kā arī atstās negatīvu ietekmi uz Lielupes promenādi, kas izveidota kā rekreācijas zona. Tāpat veikals–noliktava, pēc tiesas domām, radīs teritorijai papildu slogu, kas izpaudīsies kā papildu cilvēku un transportlīdzekļu plūsma.

Tiesa arī secinājusi, ka būvprojekts tā minimālajā sastāvā neatbilda izvirzītajai prasībai, ka ēkas būvapjoms veidojams ar dažādu stāvu augstumu. Tāpat tiesa konstatējusi, ka būvniecībā vienlaidus tiks izmantoti "sendviča" tipa paneļi, la gan sasitošajos noteikumos norādīts, ka būvniecībā konkrētajā vietā nav pieļaujama šādu paneļu izmantošana vienlaidus.

Tāpēc tiesa apmierinājusi pieteicēju pieteikumus un atcēlusi SIA "Auras centrs" izsniegto būvatļauju "Depo" būvniecībai. Tiesas spriedumu varēs pārsūdzēt mēneša laikā.

Tāpat ziņots, ka gan Administratīvā rajona tiesa Jelgavā, gan Administratīvā apgabaltiesa, izskatot "Auras centra" blakussūdzību, neatjaunoja būvatļauju veikala "Depo" būvniecībai Jelgavā, Cukura ielā.

Ņemot vērā, ka domes lēmums ir apstrīdēts, lielveikala būvatļauja ir apturēta.


Foto: no arhīva