ZZ.lv ARHĪVS

Svētdien trīs cilvēki nogādāti slimnīcā pēc izkrišanas pa logu

LETA

2018. gada 20. novembris 12:03

677
Svētdien trīs cilvēki nogādāti slimnīcā pēc izkrišanas pa logu

Svētdien trīs cilvēki guvuši traumas un nogādāti slimnīcā pēc izkrišanas pa logu, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Zemgalē kāda 47 gadus veca sieviete izkritusi no otrā stāva un guvusi galvas traumu, iespējamu mugurkaula lūzumu un iespējamu ribu lūzumu. Viņa nogādāta slimnīcā vidēji smagā stāvoklī.

Kāds 28 gadus vecs vīrietis Rīgā izkritis no pirmā stāva, guvis iekšējo orgānu ievainojumus un iegurņa kaula traumu. Savukārt Latgalē kāds 61 gadu vecs vīrietis, izkrītot no otrā stāva, guvis mugurkaula bojājumu un ciskas kaula lūzumu.

Vidzemē kāds 64 gadus vecs vīrietis mājās, neveiksmīgi krītot uz žurnālu galdiņa malas, guvis krūškurvja traumu ar ribu lūzumiem un krūškurvja iekšējo orgānu bojājumus. Viņš vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Savukārt Latgalē kāda 12 gadus veca meitene guvusi acs traumu, šaujot petardes. Meitenei acī trāpījis svešķermenis, krītot petardēm, un viņa nogādāta slimnīcā Rīgā.

Bukša pastāstīja, ka 18. novembra svētku pasākumu laikā Rīgā dežurēja septiņas papildu izveidotas NMPD brigādes, kas bija piesaistītas no reģioniem un specializētā medicīnas centra. Kopumā mediķiem dežūra svētku vietās pagāja mierīgi. Kopumā slimnīcā tik nogādāti pieci cilvēki – viens pa dienu militārās parādes laikā un četri vakara pasākumu laikā. Cilvēki nogādāti slimnīcā ar vienkāršām sūdzībām, piemēram, asinsspiediena paaugstināšanās vai ceļa mežģījums.

NMPD svētdien kopā izpildījis 887 izsaukumus, no kuriem 206 saistīti ar traumām un negadījumiem.


Foto: nmpd.gov.lv