ZZ.lv ARHĪVS

Uz mēnesi atliek krimināllietu par Jaunbērzē notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi

LETA

2018. gada 10. novembris 21:17

189
Uz mēnesi atliek krimināllietu par Jaunbērzē notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi

Zemgales rajona tiesa Dobelē pēc mēneša turpinās skatīt krimināllietu par 2016. gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Lietas atlikšanas iemeslus tiesā nekomentēja, skaidrojot, ka tas noticis "pēc tiesas ieskatiem". Paredzēts, ka nākamā tiesas sēde lietā notiks 12. decembrī pulksten 14.

Jau vēstīts, ka iepriekš tiesā nopratināti ieradušies liecinieki, nolasītas neieradušos liecinieku liecības un pārbaudīti arī rakstveida pierādījumi. Tiesā uzklausīta arī apsūdzētā – zemnieku saimniecības "Makleri" īpašnieka un vadītāja Edgara Maklera – liecība, un viņš savu vainu neatzīst.

Lietu atklātās tiesas sēdēs skata tiesnese Ārija Ulaseviča.

Tāpat ziņots, ka prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 146. panta otrās daļas – par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

2016. gada 22. jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Nelaime notika zemnieku saimniecībā "Makleri", kurai tiesā pēc pieteikuma par maksātnespēju pasludināts tiesiskās aizsardzības process.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976. gadā dzimusi sieviete. Viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks – 1951. gadā dzimušais Pēteris Maklers.

Negadījums notika kūtsmēslu–šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņoja, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.


Foto: no arhīva