ZZ.lv ARHĪVS

Saeimas priekšsēdētājas amatā atkārtoti ievēlēta Ināra Mūrniece (papildināts) (FOTO)

LETA

2018. gada 6. novembris 15:44

3589
Saeimas priekšsēdētājas amatā atkārtoti ievēlēta Ināra Mūrniece (papildināts) (FOTO)

Balsojumā par 13. Saeimas priekšsēdētāju balsu vairākumu ieguvusi Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), kura šo amatu ieņēma arī 12. Saeimā.

Uz šo amatu pretendēja arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) virzītā Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Balsu skaitīšanas komisijas vadītājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) paziņoja, ka Mūrnieci atbalstīja 44 deputāti, bet Beitneri-Le Gallu – 32 parlamentārieši. Kopumā balsojumā piedalījās 77 deputāti, bet viena vēlēšanu zīme tika atzīta par nederīgu.

Par Mūrnieci nobalsoja apvienības "Attīstībai/Par!" deputāti, kā arī visu trīs 12. Saeimas valdošajā koalīcijā pārstāvēto politisko spēku deputāti, izņemot Jāni Dūklavu (ZZS), kura vēlēšanu zīme tika atzīta par nederīgu. Par Le Gallu balsoja deputāti no JKP un "KPV LV". Savukārt neviens no 23 "Saskaņas" deputātiem balsojumā nepiedalījās.

Mūrniece pateicās par atbalstu un uzsvēra, ka savus pienākumus veiks pēc labākās sirdsapziņas.

Līdz pat 13. Saeimas pirmās sēdes dienai nebija skaidrības par topošā parlamenta Prezidija sastāvu, jo partijas joprojām nav vienojušas par jauno koalīcijas sastāvu un valdību, kas apgrūtina iespējas vienoties arī par parlamenta darbu.

Diskusijās par parlamenta spīkera amatu nereti tika piesaukta tradīcija, kas paredz, ka vienas partijas pārziņā nevar būt gan parlamenta priekšsēdētāja, gan Ministru prezidenta amats, tāpēc ar zināmu neizpratni tika vērtēta JKP rīcība, pretendējot uz abiem amatiem.

Mūrniece iepriekšējā parlamenta sasaukumā arī darbojās Saeimas priekšsēdētājas amatā. Mūrniece dzimusi 1970. gadā, 2007. gadā viņa Ekonomikas un kultūras augstskolā ieguva profesionālā bakalaura grādu tulkošanā, bet 2009. gadā Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē ieguva 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Mūrniece strādāja par žurnālisti "Lauku Avīzē", savukārt 2011. gadā tika ievēlēta 11. Saeimā no nacionālās apvienības saraksta. Viņa tika ievēlēta arī 12. Saeimā, kā arī šajā parlamenta sasaukumā.

Kā ziņots, citiem amatiem Prezidijā "Attīstībai/Par!" varētu virzīt Mariju Golubevu, "Saskaņa" – Andreju Klementjevu, "KPV LV" – Artusu Kaimiņu, bet Zaļo un zemnieku savienība – Gundaru Daudzi.


Foto: Saeimas Preses dienests (no 13. Saeimas pirmās sēdes)