ZZ.lv ARHĪVS

“Zemgale/LLU” pārspēj HK “Lido” (FOTO)

Ruslans Antropovs

2018. gada 2. novembris 21:31

106
“Zemgale/LLU” pārspēj HK “Lido” (FOTO)

HK “Zemgale/LLU” hokejisti uzstādījuši jaunu rekordu metienos pa vārtiem “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē, kurā uzvarēja HK “Lido” ar rezultātu 3:0 (0:0; 1:0; 2:0). Kopā jelgavnieki veica 74 metienus, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā parastā spēlē.

“Zemgales/LLU” sastāvā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās uzbrucējs Rūdolfs Prūsis, kā arī debitēja pagājušās sezonas labākais uzbrucējs Ivans Ribčiks. No pirmajām spēles minūtēm jelgavnieki pārņēma spēles vadību un saglabāja to visas pirmās trešdaļas garumā. Pie vārtu guvuma komanda nenonāca, par spīti visām iespējām.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” pilnībā kontrolēja spēles gaitu – to stimulēja pretinieku pastāvīgi noteikumu pārkāpumi. “Lido” spēlētāji otrajā trešdaļā pārkāpa noteikumus sešas reizes un vairāk nekā pusi no tās spēlēja mazākumā. Šajā spēles nogrieznī gandrīz katrs komandas spēlētājs izmēģināja iespēju ieraidīt ripu vārtos. Neskatoties uz visiem pūliņiem, ripa vai nu trāpīja pa vārtu stabu, vai nu lidoja tam garām. Tikai trešdaļas vidū pēc Juliāna Misjus un Artūra Homjakova piespēlēm Vladislava Adeļsona gar vārtiem slidinātā ripa atrada savu ceļu uz to iekšpusi – 1:0. Valentīna Feoktistova gūtie vārti netika ieskaitīti.

Trešās trešdaļas sākumā “Lido” spēlētāji spēja uz divām minūtēm iespiest jelgavniekus aizsardzības zonā un veikt pusi no saviem spēles metieniem. “Zemgales/LLU” vārtos teicami nospēlēja vārtsargs Reinis Petkus, kurš nosargāja vārtus neskartus. Izraujoties no savas aizsardzības zonas, jelgavnieki devās uzbrukumā, kas sestajā minūtē vainagojās ar aizsarga Kalvja Ozola gūtiem vārtiem (piespēles Artūram Homjakovam un Juliānam Misjusam) – 2:0. “Lido” spēlētāji, netiekot galā ar viesiem, pārgāja pie spēka spēles un dūru vicināšanas. Tas viņiem īpaši nepalīdzēja, jo trešdaļas vidū pēc Rustama Begova piespēles vārtus guva Vladislavs Adeļsons – 3:0.

Uzvara ļāva “Zemgalei/LLU” saglabāt trešo vietu turnīra tabulā, apsteidzot HS “Rīga” vien par diviem punktiem. Nākamā spēle savās mājās 3. novembrī pret HK “Liepāja” būs svarīga vietas saglabāšanai turnīrā, jo liepājnieki, papildināti ar “Dinamo Rīga” spēlētājiem, trešdienas vakarā spēja pieveikt HS “Rīga” un izcīnīt savu otro sezonas uzvaru. 


Foto: Ruslans Antropovs