ZZ.lv ARHĪVS

Plāno pārskatīt Jelgavas novada pašvaldības speciālistu atalgojumu

LETA

2018. gada 2. novembris 12:09

1402
Plāno pārskatīt Jelgavas novada pašvaldības speciālistu atalgojumu

Plānojot 2019. gada budžetu, iecerēts pārskatīt Jelgavas novada pašvaldības speciālistu atalgojumu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Šonedēļ kārtējā novada domes sēdē pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte deputātiem stāstījusi, ka septembrī un oktobrī veikts intensīvs jomu, iestāžu un pārvalžu darbs pie budžeta plānošanas. Saskaņā ar rīkojumā noteikto laika grafiku, budžeta tāmes jau iesniegtas Plānošanas un attīstības departamentam. Tas nozīmē, ka novembrī aizsāksies intensīvs darbs Budžeta komisijā, izvērtējot tāmes un debatējot ar visu jomu pārstāvjiem.

Lonerte skaidrojusi, ka viens no būtiskiem secinājumiem ir nepieciešamība pārskatīt atalgojumu vairāku jomu speciālistiem. "Šis jautājums pēdējā gada laikā radījis patiesi rūgtus secinājumus. Jelgavas novada pašvaldības atalgojums salīdzinājumā ar citu kaimiņu pašvaldību attiecīgo jomu speciālistiem nav bijis konkurētspējīgs, līdz ar to labi kvalificēti darbinieki ir izvēlējušies pāriet darbā citās administratīvajās teritorijās ar augstāku atalgojumu," secinājusi izpilddirektore.

Lai situāciju atrisinātu, Budžeta komisijā pārskatīts sociālās un labklājības jomas, bāriņtiesas, pašvaldības policijas speciālistu, atsevišķu profesionāļu un jomu pārstāvju atalgojums.


Foto: Raitis Puriņš