3X3 basketbolisti pasaules tūres noslēgumā izcīna 2. vietu (FOTO)

Jānis Tiltiņš

2018. gada 30. oktobris 11:43

58

Latvijas izlases 3x3 bāzes komanda – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un jelgavnieks Edgars Krūmiņš – sestdien un svētdien Pekinā piedalījās pasaules tūres sezonas noslēguma turnīrā, kurā startēja 2018. gada 12 labākie zemeslodes kvarteti. Latvieši intriģējošā duelī finālā piekāpās Serbijas "Novi Sad".

Pirmajā sacensību dienā C grupas spēlē latvieši ar 18:12 pārspēja komandu "Gagarin" no Krievijas. Spēles sākumā latvieši izvirzījās vadībā ar pārliecinošu 10:3, kam sekoja Krievijas sportistu atspēlēšanās – 11:10. Tomēr spēles beigu daļā precīzāki atkal bija latvieši – 18:12. Otrajā spēlē Latvijas kvartets dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 16:17 zaudēja Serbijas komandai "Zemun". Ar to gan pietika, lai mūsējie iekļūtu izslēgšanas spēļu turnīrā.

Ceturtdaļfinālā ar Serbijas komandu "Liman", kas finālturnīrā bija izlikta ar 1. numuru, pēc neveiksmes sākumā (0:2) Latvijas 3x3 spēlētāji pārņēma iniciatīvu un gandrīz visu laiku bija vadībā – 6:3, 7:5, 9:8, 12:9. Priekšpēdējā minūtē serbi panāca 12:12, tomēr galavārdu teica latvieši – 16:13.

Pusfinālā ar "Amsterdam" "letiņi" lielākoties atradās vadībā – 3:0, 10:6, 14:11 – tomēr asajā cīņā nīderlandieši allaž atspēlējās un 68 sekundes pirms beigām izlīdzināja rezultātu – 16:16. Pēdējos uzbrukumos Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis ar garāmgājieniem atjaunoja pārsvaru, ko piecas sekundes pirms beigām nostiprināja Agņa Čavara soda metiens – 19:16.

Finālspēlē ar sezonas laikā piecos augstākās raudzes līmeņa "Masters" turnīros uzvarējušo "Novi Sad" Latvijas sportisti vairākkārt spēja atspēlēties, no 2:5 panākot 6:6 un no 7:11 tiekot līdz 11:11. Tad sekoja favorītu nākamais izrāviens (13:17), pēc kura mūsu vīri panāca 18:19. Pretinieki no diviem sodiem trāpīja tikai vienu, diemžēl A.Čavara pēdējais tālmetiens līdz ar beigu signālu nebija precīzs – 18:20. Latvijas 3X3 bāzes komanda finālspēlē Kārlis Lasmanis guva 9 punktus, Nauris Miezis 4, Edgars Krūmiņš 3, Agnis Čavars 2.