ZZ.lv ARHĪVS

Jelgavas un Dobeles ārstniecības iestādes: Cīnīties ar aizmāršīgajiem pacientiem varētu palīdzēt drošības naudas iemaksa

Andra Ozola

2018. gada 25. oktobris 11:38

969
Jelgavas un Dobeles ārstniecības iestādes: Cīnīties ar aizmāršīgajiem pacientiem varētu palīdzēt drošības naudas iemaksa

Trīs Latvijas lielākās slimnīcas ceļ trauksmi par to, ka saskaras ar lielu skaitu pacientu, kuri neierodas uz vizītēm bez jebkāda brīdinājuma, bet, neatceļot vizīti, to nevar izmantot citi pacienti, kam tas būtu nepieciešams. Arī Zemgalē ir aktuāla “tukšo vizīšu” problēma, un ārstniecības iestāžu vadītāji domā, ka to varētu risināt, no pacientiem pieprasot drošības naudu.

SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC) valdes priekšsēdētāja Mārīte Sproģe atzīst, ka “tukšo vizīšu” problēma pastāv, kopš viņa šeit strādā. “Pierakstās desmit, bet atnāk pieci,” viņa saka, piebilstot, ka statistika par pacientiem, kuri neierodas uz pieteiktajām vizītēm, iestādē netiek apkopota. Vajadzības gadījumā to var izdarīt, taču viss tāpat katru dienu esot redzams ārstu birojā.

Cilvēkiem neierodoties, ārsti ir spiesti savu laiku pavadīt dīkstāvē, un līdz ar to arī cieš, jo nopelna mazāk, tāpēc ka maksāts tiek par pieņemto pacientu skaitu, skaidro ārstniecības iestādes vadītāja. ZVC vizīti iespējams atcelt, gan zvanot uz reģistratūru un nospiežot tieši šim nolūkam paredzētu taustiņu, gan arī veselības centra mājaslapā.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 25. oktobra “Zemgales Ziņās”